להקת "איטליז" מציינת עשור שנים לפעילותה וממשיכה ליצור מוזיקה איכותית. כעת מוציאים חבריה את השיר החדש "Miserable", סינגל ראשון מתוך אלבום רביעי שבדרך.

את מילות השיר חיברו סיון אבלסון, הסולנית החדשה בהרכב, ומייסד הלהקה גיא בן שטרית, שגם הלחין. ברי הלהקה כולם חתומים על העיבוד יחד עם איתמר ציגלר (בלקן ביט בוקס, Pink Noise), שהפיק מוזיקלית.

השיר מדבר על רגשות עזים כלפיי משהו בחיים שפתאום נגמר. האובדן גורם לכעס ותסכול, אבל אחרי הסופה הזו כל השחור יישטף ובמקומו יצמח משהו חדש ומיטיב. ליין של בס אלקטרוני, בעל תדרים עמוקים יוצר ביחד עם תופים חזקים תחושת דחיפות שמניעה לפעולה, ואלקטרוניקה שעוטפת את השיר יוצרת מארג מחשמל של צלילים ממכרים.

איטליז (צילום: נועה יפה)
חוגגים עשור. איטליז | צילום: נועה יפה

"אטליז" היא להקת ארט-רוק שנעה בחופשיות בין ז'אנרים ומשלבת את עולם המוזיקה עם עולם ויזואלי עשיר בדימויים ויזואליים. הרזומה של "איטליז" כולל שלושה אלבומים, הופעות בפסטיבלים, סיבובים בינלאומיים וקליפים באנימצייה שזכו בפרסים.

את אלבומם הרביעי הקליטו חברי הלהקה אחרי ארבע שנים של ציפייה, חיפוש השראה והתבשלות. הם מכנים אותו פסגת היצירה שלהם עד היום. לדבריהם הוא משלב את הרוח של "איטליז" עם ההתחדשות שהביאה הסולנית החדשה סיון אבלסון, במיזוג של צליל מיוחד עם הפקה עדכנית וחמה של ציגלר.

זה קרה כשנוצר חיבור בין גיא בן שטרית המוכשר, אנימטור במקצועו, וסיון אבלסון, מוזיקאית ותסריטאית. העולם הדמיוני העשיר של בן שטרית הסתנן לתוך תהליך הכתיבה. עם דימויים שתפקידם להפעיל אצל המאזין את המקרן במוח. בעבודה עם איתמר ציגלר כמפיק מוזיקלי, התחברו חברי "איטליז" למחוזות של אלקטרוניקה, ביטים, והרבה תשוקה ליצירה.לקראת צאת האלבום, יצאה הלהקה בקמפיין לרכישה מראש של האלבום העתידי. "החלטנו להסתמך על המעריצים ולהיות עצמאיים עם המוזיקה שלנו. באתר אפשר למצוא אופציות רבות לרכישת האלבום, ביניהן הפקת שיר ע"י חברי הלהקה, הופעות פרטיות בארץ ובחו"ל וסשן מנטורינג, ואנחנו מתרגשים ומחכים לסופו של הקמפיין ולהוצאתו של האלבום".

"Miserable"

burning down all my angels, I'm breaking up that whole idea, There's no magic, I'm breaking up that whole idea

I'm so miserable, and my guarding force unsuitable to protect me through the day, I'm not free at all, and the vultures wait for me to fall, use my agony as prey, unpredictable, on the verge of trying to to kill us all, and then leave without a trace

rain's washing the pavement, making room for something real, There's no danger, I'm making up the whole idea

I'm so miserable, and my guarding force unsuitable to protect me through the day
I'm not free at all, and the vultures wait for me to fall, use my melody as pray
unpredictable, on the verge of trying to to kill us all, and then leave without a trace