ישי ריבו
ג'אזי, דיסקואידי. ישי ריבו | צילום: שלום ברנשטיין

הזמר והיוצר ישי ריבו עושה זאת שוב. אחרי סינגל הבכורה "תוכו רצוף אהבה" שהיה תפילה מקסימה ואף זכה לקליפ. כעת מגיע שיר מקסים ועמוק לא פחות בשם  "מטבע הדברים", שמחבר ג'אז פיוז'ן עם אלמנטים שמחים של דיסקו ומזכיר רגעים יפים בקריירות של יוני רכטר, שם טוב לוי ואפילו דני סנדרסון ויהודית רביץ ("געגוע"). הטקסט נוגע בפילוסופיה, עם השלכות אמוניות, ומתיישב היטב על העיבוד והפקה המוזיקלית של נדב ביטון. ריבו מצליח להיות כאן גם קומוניקטיבי וגם איכותי מבלי לוותר על עומק בתוכן.

הסינגל לקוח מאלבום הבכורה של ריבו, אותו כתב והלחין. האלבום זכה במענק קרן העידוד של אקו"ם. מי שזיהה את הכישרון של ריבו הוא ,איש המאסטרינג טלי כ"ץ והחליט לקחת אותו תחת חסותו בניהול אישי ואמנותי.

ישי ריבו נולד בצרפת ובגיל 8 עלתה משפחתו ארצה. הוא הספיק ללמוד בבית ספר ממלכתי דתי, תלמוד תורה וישיבות, התחתן (כבר אבא) וכיום משרת בצה"ל. ב-11.5 יופיע ריבו ב"אברם" בירושלים ב-20:00 וב-28/11 יארח את גד אלבז בריש לקיש בתל אביב.

"מטבע הדברים"

"מטבע הדברים, אין דברים מעל הטבע, מספיק רגע בחיים, שיציל חיים ברגע / למעשה,למעשינו, יש השלכות
לטוב או לרע, נקווה לטוב, ולמה הזמן טס, ממה פוחד ממה הוא נס / ומדוע איננו חס, עלינו קצת, הזמן - יעשה את שלו, או שלא, אבל מה שכן, כשהנר עוד דולק, אפשר לתקן

פזמון: אם אין אני, לי מי לי, כשאני לעצמי מה אני, ואם לא עכשיו,אז אימתי?!

טובים השנים מן האחד, אך עדיף ציפור אחת ביד, מוטב ללכת על בטוח, במקום לרוץ אחר הרוח, אולי מתוך שלא לשמי, יבוא לשמה...יבוא לשמה....

פזמון: אם אין אני, לי מי לי, כשאני לעצמי מה אני, ואם לא עכשיו,אז אימתי?!