אריאל הורוביץ, שרה בק (צילום: אייל בן יעיש)
אריאל הורוביץ ושרה ב"ק | צילום: אייל בן יעיש

העיתונאית שרה ב"ק כתבה ומבצעת את השיר "שעשאך כרצונו", סינגל ראשון מתוך אלבום חדש של היוצר והזמר אריאל הורוביץ, שנקרא "הגיבורים שלי", וצפוי לצאת בחודשים הקרובים. הורוביץ הלחין את השיר ועיבד והפיק יחד עם יניב דדון.

"את שרה פגשתי לפני כתשעה חודשים כשהתארחתי בתכנית הרדיו השבועית שלה ב FM99eco", אומר הורוביץ. "אחרי התכנית ניגשה אלי העורכת וסיפרה לי ששרה היא גם זמרת. ביקשתי משרה לשלוח לי משהו לשמוע ומאוד אהבתי את מה שהיא שלחה לי. שרה היא מסוג האנשים שקשה מאוד לקטלג אותם. היא בין נשות התקשורת הדתיות היחידות שפעילות היום, היא אשת קריירה מודרנית שלא מוותרת גם על אורח חיים דתי וגידול חמישה ילדים וכזמרת היא בחרה לשיר מול קהל מעורב למרות התנגדותם של רבנים שהיא כן מכבדת את דעתם.

"לצורך 'הגיבורים שלי', ביקשתי משרה לכתוב טקסט שמסביר לבת שלה למה חשוב לה לשיר, למרות שיש מי שטוען שזה בניגוד להלכה ושרה הביאה לי את הטקסט המדהים של 'שעשאך כרצונו' שהתחברתי אליו מיד ושמתאים מאוד לימים האלה של עיסוק בנושא של הדרת נשים".

"שעשאך כרצונו"

"פה חומה וזו גדר, שלא אפול שלא אפיל, אתם דואגים לי / ומרוב הדאגה כבר אין כאן אוויר, הנסיכה שלכם נתקעת בקיר

יש מלידה עלייך אות שאי אפשר להסיר, אסור לרוץ אסור לשרוק בטח לא לשיר, לה לה לה לה לה

את תבלעי בשקט את כל המנגינות, כמו ציפור בחדר שאין בו חלונות, ובכל יום עם שחר תגידי תודה, שעשאך כרצונו

ועכשיו בין הטיפות, כל כך יפה שבא לבכות, בתי הולכת / ולמרות הדאגה את כאן בלי קירות, נסיכה אמיתית לא זקוקה לקליפות

יש מלידה עלייך אור אז תני לו שיאיר, מותר לרוץ מותר לשרוק בטח שלשיר, לה לה לה לה לה

אל תבלעי בשקט את כל המנגינות, כמו ציפור בחדר שאין בו חלונות, כי עם השיר שלך את תגידי תודה, שעשאך כרצונו".

"הגיבורים שלי"

על אלבומו אומר אריאל הורוביץ: "הגיבורים שלי הם לא תמיד גיבורים במובן המנצח של המילה. חלקם ניסו ונכשלו כמו החלוץ בן ה-19 שהתאבד בביתניה בתחילת המאה הקודמת וקבור לא רחוק מאימא שלי תחת המצבה המוזרה שנקראת "מצבת השטן" בבית הקברות בכנרת, או כמו עמיחי כ"ץ ז"ל שהפעיל כנגד כל הסיכויים מועדון קטן וביתי להופעות רוק בירושלים, עד לסגירתו הבלתי נמנעת.

"מה שמשותף לכולם הוא שהם שוחים נגד הזרם, חלקם בתנועות גדולות ונמרצות כמו אבא קובנר הפרטיזן המשורר וחלקם בקטן כמו שרה ב"ק, העיתונאית הדתייה, שהיא גם זמרת שבחרה בכל זאת לשיר מול קהל מעורב. הצליחו או נכשלו, חיים או מתים - הם הגיבורים שלי, שעליהם כתבתי את שירי האלבום הזה ואני אוהב אותם אחד אחד".

>> חסידיקא שרים הרבי מלובביץ' ברוק כבד