היוצר, הסטנדאפיסט והסאטיריקן גיל קופטש מוציא את השיר "איך עושים מיליונים?", שיר מחאה חברתי חדש שנשמע משעשע אבל מתעסק בנושא רציני- הפערים בין עשירים לעניים בחברה. קופטש עצמו אחראי למילים, ויקטור עזוז ללחן וניר להפקה המוזיקלית והעיבוד, בסגנון רגאיי עדין.

-קופטש, אז איך עושים מיליונים?
"זו משאת נפשם של ישראלים רבים. כשהמצב קשה והגזרות לוחצות לא נותר לנו אלא לחלום. זה שיר הדרכה אירוני איך לעשות מיליונים ולגלגל אותם, כי אם אין לך מיליונים במדינה הזו, אתה הופך לאפר ואבק. המדינה, הבנקים, כותשים אותך. לכן עשיתי שיר על בחור קשה יום, שנמאס לו מהלחצים הכלכלים, והוא מדמיין ומזמן אליו את המיליונים, אבל ככל שהשיר מתמשך אנו רואים שהוא משתנה לרעה ורודף עוד ועוד כסף, עד שהוא שואל 'איך עושים טריליונים?'. ככל שהוא יותר טייקון - הוא מאבד את הקשר עם עצמו ועם הזולת".

-שיר הומוריסטי, אבל בעצם שיר מחאה.
"זה שיר כל ישראלי, שיכול להפוך להימנון של התקופה. כי התקופה הזו, הזעקה לצדק חברתי באמת מזמינה הרבה שירים, וכל כך מעט יש בנושא".

-יהיה לו המשך?
"אני מניח שכן. זה שיר ראשון  מתוך הפרוייקט המוזיקלי שלי 'סידור אלטרנטיבי', ששירים ממנו יתחילו לזרום בשבועות הקרובים".

גיל קופטש - תקציר הפרקים הקודמים

ברזומה של גיל קופטש שירים כמו "אני מניאק" - שיר על הישראלי המכוער, שנוצר כעיבוד לשירו של הסטנדאפיסט דניס לירי. "אני מניאק" שנאסר להשמעה בגלי צה"ל, אך זכה לעדנה באינטרנט. בהמשך הוציא את "גן חיות", שיר בלוז על מסיבה הזוייה של חיות - חיה חיה והחומר האסור החביב עליה, שהופץ רק ברשת.

כיום קופטש הוא בעל טור סאטירי בתוכנית "מדברים על זה" בערוץ 2 ומגיש בערוץ 1 תוכנית בשם "חג שמח עם הדוד קופטש", בה הוא מסביר על חגי ישראל. במקביל הוא מופיע ב"קאמל קומדי קלאב" ומרצה בנושאי יהדות מודרנית.