"אני יודע שזה שיר שלא קל להקשיב לו, בייחוד לא לפזמון בו אני מתחנן לאח הגדול שישחרר אותי", אומר דן תורן על השיר החדש שלו "סיסמאות הגנה", בו הוא יוצא נגד תרבות הריאליטי והרייטינג.

"השיר נכתב לפני העונה הראשונה של 'האח הגדול' ואני חושב שהכוונה היא לאח גדול פנימי כזה, שישוב בתוכנו ומכריח אותנו לעשות דברים, כמו לבהות, כמו להתמכר, כמו להשתבלל, ולהאמין שהכי טוב שאנחנו יכולים לעשות עם הערב שלנו נמצא בכורסא בסלון שלנו".

"חזרתי אתמול הביתה בדיוק כשפוטנה נכנסה לביתה החדש לחודשים הקרובים, ופוטנה היא אישה יקרה. הבן הבכור שלי התחנך על בירכי החומוס שלה ושל בעלה. כמובן ששמחתי לראות אותה ואני מקווה בשבילה שתצליח בתוכנית, שאני בעצמי לא אראה.

אלו הם ימים מאד מבלבלים, ובימים כאלו אח גדול יכול להיות נחמה אני מניח - זמן הצצה, זמן בלי חשיבה, בלי הטרדה. בשבילי זה כמו צונאמי. אני מחכה שהגל ישטוף את החוף, הבתים יהרסו ואז לאט לאט נחזור להקים את הכפר הקטן שלנו".

סיסמאות הגנה / דן תורן

אני מעדיף למות בלי לראות הישרדות / או סופר נני / ולחיות חיים שלמים בלי ביג מאני / או מאמן אישי,
לאומי או כלכלי

לא כל הישראלים חיים בטלוויזיה של ישראל / הבית הוא לא של כולנו / זו לא חוויה מהחיים / ואפשר לכבות

וזה לא נכון שתמיד יש משהו לאהוב / אנחנו למשל אוהבים לא רק מוזיקה ישראלית / אוהבים רדיו עם הפסקה / לא תמיד הכל עשר / או אחלה / או בטרוף שלנו / בכבוד שלנו

פזמון: אח גדול שלנו / שחרר אותנו קצת / לא הרבה / בחיית אביך / רק קצת / שחרר קצת

ובסופו של דבר למרות שאני צוחק / אני חושב ש / להגיד יש לנו ארץ נהדרת / ולהתכוון אחרת / זה לזרוק אן לבאר ולראות אותה חוזרת / לפנים שלך / אח שלו / מבין אותי? / כן או לא?

פזמון: אח גדול שלנו / שחרר אותנו קצת / לא הרבה / בחיית אביך / רק קצת / שחרר קצת