רוני דלומי מוציאה כסינגל אחרון את "קרקעית נמוכה", אול השיר הכי יפה מאלבומה השני "תחזיקו", שיר שבמופע ההשקה לאלבום שלה, זכה לאחד הביצועים היותר משכנעים, והזכיר לפרקים את יהודית רביץ.

השיר מדבר על כאב, על נשיות וחיפוש בדרך לחופה, והתפכחות מחלומות על קרקעית נמוכה שצורחת. דלומי עצמה כתבה את המילים. ללחן הנהדר אחראי אביב קורן, ועל העיבוד וההפקה המוזיקלית איתמר מאירי ואיתן רז.

"קרקעית נמוכה"

"אבן באבן נוגעת, אדמה מלוחה שבוקעת, זו רק האמת שכורעת, ללדת עכשיו / וזו עין שלישית שנפקחת, בודקת ממה את בורחת, ואת כמו שמש זורחת, שוקעת בסתיו / וסדק נער לתהום עמוקה של כלוב מזהב שבנית מתוקה, אז בדקת וזו רק קרקעית נמוכה שצורחת, שמה כבר חשבת לעצמך חצופה, שדילגת לך בדרך על שביל החופה
אל קצה העולם, אל החלק שבו את סולחת / תהום עמוקה שנחשפת, מתחת רק מלח וזפת, והנה את שוב מסרבת לראות את הרע, וזו התנגשות משמחת שלך ושל עצב ופחד, ואת מתוכך מצמחת עמוד עמוד שדרה, אז כואב לך".

 

עידן עמדי - "כשכל זה יקרה"

עידן עמדי מוציא כסינגל אחרון מאלבומו "בזמן האחרון", שהגיע למעמד "אלבום זהב", את "כשכל זה יקרה", שיר בו הוא לוקח על עצמו שוב את תפקיד דובר הדור, עושה חשבון נפש של "העם" ("כבר שנים מנסים והוא עוד לא נכחד"), ואומרים שאנחנו בדרך להיות גוף אחדומדבר על בני גילו כ"רדודים שגדלו עם מסכים", אך אופטימי ש"הלב השחור עוד ישוב ויחיה" ומאמין ב"אומרים שאנחנו בדרך להיות גוף אחד", מתי? "כשכל זה יקרה"

"כשכל זה יקרה"

"אתה יודע אומרים זה עוד רגע נגמר, ומחר כשנקום לא יישאר שום דבר, חוץ מרעש גדול ושברים מאותה מהומה
או שבכלל זו דממה? / אתה יודע אומרים שעדיף לחייך, כי הזמן עכשיו טס ואסור לפספס, אתה חי ונושם בעולם, בעיקר לטפס, אז לפחות תחפש  / ואומרים שהכל ישתנה, שהלב השחור עוד יקום ויחיה, ואומרים שאם קצת נחכה, אז יהיה לנו טוב, כן, כך זה נדמה, ואומרים שכל זה ייקרה / אתה יודע אומרים שאנחנו עם מיוחד, כבר שנים מנסים והוא עוד לא נכחד, ואומרים שאנחנו בדרך להיות גוף אחד, אבל הראש מפוחד

"אתה יודע אומרים גם שאנחנו קצת רדודים, כי גדלנו אחרת, אל מול מסכים. שלימדו את כולנו בעיקר לחשב חישובים, לספר סיפורים.. אתה יודע, בינינו, אני קצת שונא דיבורים, גם נשבר לי מאלו שחוזרים ואומרים, אני רוצה רק לרגע אחד לחשוב בעצמי, לגלות מי אני..אני צופה בחלון ורואה אנשים שהולכים ברחוב, לאן הם רצים? גם אני ביניהם עוד רץ, מנסה להבין, תקרא לזה מאמין, תקרא לזה מאמין... שאולי עוד הכל ישתנה, והלב השחור עוד ישוב ויחיה, ואולי יגמרו הדמעות, ומחר כשנקום כבר נפסיק לחכות, ואולי זה יכול עוד לקרות, זה יכול עוד לקרות, זה יכול עוד לקרות".