גדי רונן - "הרצל בולברד"

גדי רונן (צילום: ליאור יאדו)
גדי רונן | צילום: ליאור יאדו

גֶדי רונן מוציא את "הרצל בולברד", אותו כתב, הלחין, הפיק ועיבד. זהו שיר הנושא מתוך אלבום סולו, אותו יוציא רונן אחרי שנים של חברות בהרכבים "דבק" ו"אחד חלקי אחד" והפקת אלבומים ליענק'לה רוטבליט, רונאן שטיינבאום, מור שטייגל ועוד.

הקו המקשר בין שירי האלבום לדברי רונן הוא הכביש בין יפו לרמלה, העובר במושב ניר צבי, בו גדל וחי. רוב השירים נוסעים באחד הכיוונים האלה, לעיתים השירים מבקרים באחת הערים ולעיתים מתמקדים בחלק מהדמויות הפעילות בשטח. לעשיית האלבום נרתמו עומר גנור בגיטרות, אייל גנורב, צפריר ליכטנשטיין בתופים ואופיר קפויה בקונגס.

בשישי הקרוב 22.1- בשעה 20:30 ניתן יהיה לראות את רונן בהופעה על בימת הקאמרי, כחלק מסדרת מופעי "180 מעלות"  במסגרת פסטיבל תל אביב.

 

דן סיון וגדי אלטמן -"שובי אלי"

גדי אלטמן, דן סיון (צילום: סטודיו פרי קסטיאל)
גדי אלטמן ודן סיון | צילום: סטודיו פרי קסטיאל

דן סיון מארח את גדי אלטמן ("פליינג בייבי", "כוח ראסטה", "בוטן מתוק בקרקס") בשיר "שובי אלי", סינגל שני מאלבום הבכורה שלו "מצוף". בהקלטה השתתף בכינורות מיכאל גריילסאמר. הפרויקט המלא משלב רוק, צועני, אקוסטי, רגאיי ובלוז ומארח אמנים שונים.

על סיון עברו כמה שנים של עשייה מוזיקלית עברו עד שעבר מאחוריי הבמה, כקלידן ומפיק, לקידמת הבמה, כיוצר וזמר. מאז שהתחיל בגיל צעיר פסנתר קלאסי, הוא כותב ומלחין. תחנות הקריירה שלו כוללות קונצרטים, חלילים הודיים, בית הספר רימון ולהקת הרגאי "קנגרו".

בימים נמצא דן סיון בסיבוב הופעות עם להקתו "דן סיון והכובעים" תחת הכותרת "לכל איש יש מכסה". ההרכב העולז יופיע ב"סלונה בר" ביפו (27/10) ובמתנ"ס מי-עמי (11.11),

בהמשך יחזרו לתל אביב ויופיעו באוזן-בר בתל אביב (22.11), בהמשך ידרימו ל"חלוץ 33" באר שבע (10.12) ואז יצפינו ל"פאבלה" במשגב (16.12).

 

מעיין הירשביין - רישיקש

מעיין הירשביין פרומו (צילום: לואיז גרין)
מעיין הירשביין | צילום: לואיז גרין

מעיין הירשביין מוציאה את השיר "רישיקש", כסינגל מאלבום הבכורה שלה שצפוי לצאת בחודשים הקרובים. כבר עתה ניתן להבחין בכישרון הגדול, בקול הנמוך וביכולת שלךה לספר סיפור ולרתק.

הירשביין היא בת טיפוחם של משה לוי ושלום חנוך. לוי מלווה את התפתחותה בשנים האחרונות ואחראי על ההפקה המוזיקלית, וחנוך אחראי על הפקת השירה באלבומה, שהוקלט באולפנו הביתי.

הרזומה של הירשביין כולל הופעות בפסטיבל הפסנתר, בערב שירי מחווה לג'ון לנון במסגרת פסטיבל הביטלס ובסיבוב האחרון "תחנות בזמן" של שלום חנוך, שהתארח ביוזמתו ובמפתיע גם באחת מהופעותיה של הירשביין.

>> לוס כפרוס שרים מאיר אריאל