הליאורות פרומו, שרון עזריה, מיקה קרני (צילום: שירי יונגמן)
מיקה קרני ושרון עזריה, "הליאורות" | צילום: שירי יונגמן

הזמרות שרון עזריה ומיקה קרני מוציאות יחד את השיר המשותף "גלגל הצלה" תחת שם הבמה "הליאורות". עזריה אחראית למילים וקרני ללחן. את העיבוד עשתה קרני עם בן זוגה מיקי שביב, כשעל ההפקה המוזיקלית יהודה עדר.

עזריה וקרני מגדירות את השיר "מזמור לאישה ולמציאות הנשית היומיומית, הסיזיפית והתובענית אך היפה והחזקה, שמוקדש לכל הנשים באשר הן.

מיקה קרני ושרון עזריה הכירו לראשונה באחד מפסטיבלי ה"פול-מון" המחתרתיים ונרקמה ביניהן חברות עמוקה שנמשכה לאורך שנים רבות, אך גם נקטעה למספר שנים בעקבות "חתול שחור" שעבר ביניהן.

לפני כשנה הוזמנו קרני ועזריה כל אחת בנפרד ושתיהן בלבד לשיר באירוע בצפון והקשר בין השתיים חודש והעמיק. קרני ביקשה מעזריה לכתוב שיר אותו היא תלחין ועזריה הסכימה. מתוך חוויית היצירה המשותפת וההנאה הגדולה של השתיים לשיר יחד בשני קולות נוצרו שירים נוספים, כשעזריה מחברת מילים וקרני את המנגינה.

שירים אלו מהווים את הבסיס למופע המשותף אליו הן יוצאות. מופע שמתאפיין בהרמוניות קוליות בסגנון שנות ה-60' וה-70', במה שכבר הוגדר כ"ניאו-פולק". בלב המופע שירים אישיים נשיים על מציאות ועל חלומות עם שתי נשים, שתי גיטרות ושני קולות.

>> דנה לפידות בשיר ראשון מאלבום שני: "אני כבר רוצה להתחתן"