שפי ישי (צילום: סוזי לוינזון)
זך כנתן. שפי ישי | צילום: סוזי לוינזון

שפי ישי מוציא את השיר "שיר מאוחר מדי", כסינגל שני מתוך אלבומו החדש בן עשר רצועות, שרובו ככולו שירים שהלחין ושר ישי למילותיו של המשורר נתן זך, שזכה לאחרונה לאלבום נוסף משיריו, של נורית גלרון. השיר והקליפ הראשון מהאלבום היה "ואז בא לנו". בין המשתתפים באלבום: אהוד בנאי, יהודית תמיר, דודי לוי ועוד.

הקשר בין שפי ישי לנתן זך נמשך לאורך שנים. ראשיתו כשישי הלחין את שירו של זך "שבעה" באלבומו הראשון, "אהבה ושנאה", ונמשך אחר כך בפגישות ובהופעות משותפות על הבמה ובטלוויזיה. את השירים באלבום החדש הלחין ישי מתוך כתב היד אותו קיבל באופן אישי מזך, עוד לפני ששירים אלה ראו אור.

אלבום הסולו הראשון  של שפי ישי "אהבה ושנאה" הוא אוסף מיוחד של שירי משוררים כמו יהודה עמיחי, יונה וולך, רוני סומק, נתן זך ועוד, אותם הלחין ושר. האלבום התקבל בהערכה רבה בתקשורת והוגדר בזמנו על ידי הביקורות כ"אלבום  פורץ דרך, שכמותו יוצאים כאן אחת לשנים רבות".

מלבד קריירת הסולו היה שותף ישי כמלחין, מפיק מוזיקלי ונגן בהפקות רבות כמו אופרת הרוק "מאמי" בגרסתה המקורית ובזו המחודשת, ובאלבומים של אהוד בנאי "קרוב", "עוד מעט" ו"טיפ טיפה", באלבומים של יהודה פוליקר "אפר ואבק", "פחות אבל כואב" ו"לעיניך הכחולות", באלבום של יהודית תמיר "פרחים אדומים" ועוד.

כמו כן חיבר ישי מוזיקה להצגות תיאטרון רבות למרבית התאטראות בישראל: הבימה, בית לסין, תיאטרון החאן, תיאטרון חיפה, תיאטרון צוותא ותיאטרון ב"ש.