אברהם טל - "אם את הולכת"

אין תמונה
ליבו איתך בכל מקום. אברהם ל, עטיפת הסינגל "אם את הולכת"

אברהם טל מוציא כסינגל למדיה את השיר "אם את הולכת" מתוך אלבומו החדש "אורות", שזכה עד עתה לשבחים ואף נמכר בלמעלה מ-10אלפים עותקים, חצי הדרך ל"אלבום זהב".

זהו סינגל שלישי לטל מתוך האלבום, אחרי ששיר הנושא ""אורות" והסינגל השני "מחוזקים לעולם", התקבלו באהדה רבה והצלחתם זירזה את הוצאת האלבום.

אברהם טל ישיק רשמית את האלבום והמופע "אורות" בהופעה שתתקיים בזאפה אמפי שוני". ולאחר שאזלו הכרטיסים להופעה ב- 21.8 התווספה הופעה נוספת גם ב- 7.9. בשתי ההופעות יארח טל את מוש בן ארי, קובי אפללו וקרולינה.

 

ג'ירפות - "רע לה בקיץ"

אין תמונה
ובחורף טוב לה?. ג'ירפות, עטיפת הסינגל "רע לה בקיץ"

להקת ג'ירפות מוציאה את השיר "רע לה בקיץ", סינגל נוסף מתוך אלבומה החדש "אין כניסה לפילים" שיצא לאחרונה. את הסינגל החדש הקדים "לא יודע למה זה קורה לי". האלבום של ג'ירפות, אליו נלווה סרט תיעודי בשם "ראיתי ג'ירפות בהודו", מסכם מסע שערכה הלהקה במדינת הענק האסייאתית לפני כשנה וחצי.

"חיפשנו את הישראלים בהודו אבל זה קרה אחרי הפיגועים במומביי והישראלים ברחו", סיפרו חברי הלהקה גלעד כהנא, אסי ששון, יאיר קז וארז רוסו, בראיון מיוחד. לצד הודו מתאר האלבום של ג'ירפות גם סיטואציות מקומיות, תל אביביות ודרום-תל אביביות, מהווי החיים הישראלי, דרך הפריזמה המיוחדת של היוצר המרכזי בלהקה גלעד כהנא.

 

דניאל סלומון - "רק על אוויר"

אין תמונה
אייר-פסנתר. דניאל סלומון, עטיפת הסינגל "רק על אויר"

דניאל סלומון מוציא את השיר "רק על אוויר", סינגל שלישי מתוך אלבומו הרביעי "גאות", שצפוי לצאת בקרוב. את השיר הלחין סלומון למילים שכתב יחד עם הזמרת והיוצת שילה פרבר. קדמו לו באלבום זה הדואט "אהוב ליבי" עם  דניאלה ספקטור, שאף זכה לקליפ, והסינגל הראשון "הקשיבי לי".

לאחרונה התארח סלומון בהצלחה בהופעתו של רמי קלינשטיין בקיסריה, ובראיון איתו התייחס להצלחת המוזיקה הים תיכונית כשאמר "אם היה לי את הקול של אייל גולן או קובי פרץ הייתי מיישר איתם קו".

דניאל סלומון יופיע ב-11.8 בתאטרון "תמונע" בתל אביב וב-21.8 במועדון ה"ביט, בחיפה.

 

יונתן רוזן - "שבועה"

אין תמונה
נשבע. יהונתן רוזן

השחקן והזמר יונתן רוזן ("הבוקר שאחרי") מוציא את השיר "שבועה", סינגל נוסף מתוך אלבומו השני, שצפוי לצאת בקרוב בהפקה מוזיקלית של אייל מזיג ("הדורבנים"). קדם ל"שבועה" הסינגל "כשפתאום את מרגישה".

"שבועה" הוא מעין מכתב פרידה של מישהו שעומד למות, אשר בצוואה רוחנית שהוא משאיר הוא משביע את יקירתו לשמוח ולהיות אופטימית וחזקה גם אחרי לכתו. הוא מזכיר לאהובתו, הנפש התאומה שלו, כי מאחר והנשמה היא חכמה וגבוהה יותר מכל הדברים הקטנים של היום יום, הם ימצאו אחד את השני בכל מקום וזמן.

"כמה גלגולים עוברת נשמה, אני ואת תמיד נוכל לגעת מעבר, כמה אצילית וכמה חכמה יודעת להבחין בין האמת והשקר", שר רוזן בשיר.

אלבומו השני של רוזן עוסק רובו ככולו בפרידות מסוגים שונים: ממערכות יחסים בלתי אפשריות, משנות העשרים הזוהרות והקלילות ומחברויות של שנים שהתמוססו. שירי האלבום צפויים להתחבר למארג אחד ולספר סיפור שלם, שלדברי רוזן הוא הפעם בשל ובוגר יותר.

יונתן רוזן יופיע בליווי נגנים באוזן-בר בתל אביב ב-21.8.

 

איתי בלטר - "אין דבר בטוח"

אין תמונה
עף לו עם הרוח. איתי בלטר, עטיפת הסינגל "אין דבר בטוח"

איתי בלטר מוציא את השיר "אין דבר בטוח", אותו כתב והלחין, כסינגל שני מאלבום חדש שלו בשם "רחובות וקסמים", שצפוי לצאת בקרוב. זהו שיר שני מהאלבום אחרי "בחורה ממושב בצפון".

בלטר, שהיה חבר בולט בלהקת "גוונים כהים" והוציא אלבום בכורה ("השמש, הרוח, השד והים") לפני כארבע שנים, עבד על האלבום החדש בשלוש השנים האחרונות, והוא ייצא בהפקתו המוזיקלית של נדב אזולאי ובייעוצו של דוד פרץ.

 >> איפה הילד חוזרים בשיר המחאה "אני במצב". ראיון עם חמי רודנר