התקווה 6 (צילום: עדי פרץ)
התקווה של הדור הזה | צילום: עדי פרץ

להקת התקווה 6  מוציאה את "הדור הזה שלנו", שכתב והלחין עמרי גליקמן עם עיבוד והפקה מוזיקלית של חברי הלהקה - עמרי גליקמן, שלי גליקמן, רון ליניאל, מיכאל גיא, והסקסופוניסט אילן אדירי והחצוצרן ינון פרץ שהצטרפו להרכב.

מדובר בשיר חשוב שנכתב ככל הנראה בהשפעת הקיץ האחרון שהיה כולו "צדק" חברתי". התוצאה היא המנון חדש של צעירים, שהרדיו הישראלי חייב להשמיע. כבר מזמן לא היה כאן מישהו שהתיימר להגדיר את הדור הנוכחי בישראל, התקווה 6 ועמרי גליקמן עושים את זה בגדול.

השיר החדש יוצא כסינגל ראשון מתוך אלבום רביעי של הלהקה שיראה אור בקרוב, אחרי שבקיץ שעבר הופיעה הלהקה בפסטיבל הרגאיי הגדול בעולם "רוטוטום סאנספלאש" המתקיים בספרד, כהרכב הישראלי הראשון המשתתף בפסטיבל אי פעם. חברי הלהקה סחפו אחריהם את הקהל הנלהב וחזרו לארץ עם הזמנה ממארגני הפסטיבל  להופעה גם בשנה הבאה.

"הדור הזה שלנו"

"בין עבר בין עתיד לא נותר זמן, כל מי שברח עוד יטפס לכאן, הם רצים קדימה בלי לדעת לאן, מחפשים...

אני זוכר לילות נרדמנו בקלות, ילדים טובים, ילדים בעדינות, נשטפנו עם הסחף, עלינו בגאות, הורדנו את החיים על הברכיים בקלות, היה קו מחשבה, קו אחר קו, כל מה שנותר קו מקווקו, מה ידענו? לא ידענו אנו יודעים הכל עכשיו, מחפשים את הזהב בזהב, אז תנו לנו ללכת, כי נשבר לנו הלב, מי דופק בדלת? אין כאן אף אחד הלילה
תדליקו את האש, כולם הלכו לישון, איפה הגיטרות? רק שאלוהים ישמור

פזמון: ואין ספק שהדור הזה שלנו בסך הכל רוצה לפרוח, הם לא יבינו את המנגינה, הם לא יבינו שנולדנו לשמוח

ולפעמים אני מוצא עצמי חושב מהר שאולי יישאר לי זמן לחשוב יותר, הרי קצב החברה עולה ומתגבר, מתגבר, נוריד הילוך מהר, הם כיבו לנו את האורות בגן, החלישו מנגינות שכתבנו, עם גרזן ביד וטירוף במבטים, לא תתפסו אותנו בחיים, אז תנו לנו ללכת, כי נשבר לנו הלב, מי דופק בדלת? אין כאן אף אחד הלילה, תדליקו את האש, כולם הלכו לישון, איפה הגיטרות? רק שאלוהים ישמור

פזמון: ואין ספק שהדור הזה...

בין עבר בין עתיד לא נותר זמן, כל מי שברח עוד יטפס לכאן, הם רצים קדימה בלי לדעת לאן, מחפשים...

>> דורון בר-און מוציא אלבום שכולו נכתב מנקודת מבט נשית