כולנו זוכרים את מרים טוקאן מהשתתפותה ב"כוכב נולד" - הזמרת הערביה נוצריה בעלת קול הזמיר המרגש והמיוחד. מאז התוכנית היא פעילה בהרכב "קווארטטוקאן", הרכב שמשלב עולמות מוזיקליים וסגנונות שונים לכדי יצירות חדשות. ההרכב הספיק כבר להוציא אלבום ראשון ולהופיע איתו בארץ ובעולם, ועכשיו מרים טוקאן ועידן טולדנו, חבר נוסף מתוכו, מוציאים את "זאב עם כבש" - שיר בהשראת נבואת אחרית הימים של ספר ישעיהו.

את המילים בערבית ובעברית כתבו ירד טוקאן וטולדנו בהשראת הטקסט התנ"כי, ועל הלחן, העיבוד המוזיקלי והנגינה בגיטרה היה אחרי טולדנו. "בעשר השנים האחרונות, מאז נפגשו דרכנו, אנו עוברים יחד מסע מוזיקלי משותף שהוא הרבה מעבר למוזיקה", מספרים השניים. "אנו חולקים על הבמה ומחוצה לה השקפת עולם חברתית ותרבותית בתחושת שליחות שלפעמים חזקה מאיתנו. שמחנו מאד להתעסק באופן טבעי בחומרים של ספר ישעיהו, שמתחבר באופן ישיר לעשייה המוזיקלית-חברתית שלנו: עולים בו מסרים ברורים של שלום, צדק חברתי ושוויון, לצד מסרים של נחמה ופיוס".

על תהליך יצירת השיר הם מספרים: "בתהליך העבודה על השיר בחרנו בקפידה פסוקים מתוך ספר ישעיהו ועיבדנו אותם לכדי שיר עם בית ופזמון. מצאנו במקביל גם את הפסוקים הרלוונטיים בערבית ושילבנו אותם בשיר. הלחן של השיר משקף את הכמיהה והקריאה למציאות אוטופית של שלום, ואת הדרך המרה בדרך לשם".

"זאב עם כבש" הוא השיר התשיעי מתוך "929 ושיר" - פרויקט מבית מיזם 929 שמטרתו להנגיש את הטקסט התנ"כי לקהל הרחב בהקשרים תרבותיים ואקטואליים. חוץ מהפרויקט הזה המיסד יזם שיטת קריאה משותפת של פרק ביום, אתר המחבר את התנ"ך לעולמות תוכן רבים, וכן גם "929 ושיר" במסגרתו יוצא שיר לכבד סיום קריאת כל אחד מספרי התנ"ך במיזם. עד עכשיו השתתפו בפרויקט מגוון מוזיקאים, ותיקים וחדשים, מסגנונות שונים, שיצרו שירים בהשראת הטקסטים התנ"כיים: אפרת גוש, אסף אמדורסקי, קרולינה, איה כורם, מירי אלוני, אביב נוימן, פלד, דניאל סלומון, דנה עדיני ודקלה.