סופר גרוב (צילום: ענבל צח)
קותימאן במופע "סופר גרוב" | צילום: ענבל צח
לפני כמעט ארבע שנים הציג קותימאן (קותי, אופיר קותיאל) לעולם את פרויקט "Thru You" שבו המציא קטעי מוזיקה חדשים מתוך קטעי וידיאו שאמנים ונגנים חובבים מכל העולם העלו ליו טיוב. הפרויקט נחשב לאבן דרך במוזיקה העולמית והגודר על ידי המגזין "Time" כאחת מ-50 ההמצאות הגדולות של אותה שנה.

מאז חזר קותימאן על הנוסחה המנצחת בכמה וריאציות,עבד עם מארון 5, השפיע על גוטייה, והופיע מטעם יו טיוב במוזיאון הגוגנהיים בניו יורק, יצר את פרויקט-הבת "Sue You", את הפרויקט "Thru-Jerusalem", ועוד ועוד.

אין תמונה
איזה מספר השיר הזה?

כעת הגיע תורה של הנוסטלגיה הישראלית לשמש לקותימאן חומר גלם ביד היוצר, תחת הכותרת החביבה "איך הזמן רץ - Israeli Groove Reconstructed". קותימאן, שנחשב לרמיקסר-על, ליקט עשרות קטעי נגינה ושירה של קלאסיקות מקומיות, כפי ששודרו בשנות ה-70' וה-80' בערוץ הראשון של הטלוויזיה ועלו כך או אחרת ליו טיוב. הוא חתך, חיבר ורקח מהם קטע מוזיקלי חדש, מיקס ארוך וגרובי, שמחבר את מירי אלוני עם רבקה זוהר, שושנה דמארי עם זוהר ארגוב, בועז רעבי עם גידי גוב, אריאל זילבר עם כוורת ויגאל בשן, שלמה ארצי עם צביקה פיק ויזהר כהן וכו' וכו'.

תמצאו שם קטעים מפסטיבל הזמר והפזמון, הקדם אירוויזיון, תוכניות "עוד להיט", פסטיבל הזמר המזרחי, ספיישלים לחגים, מופעי הצדעה ועוד. וכמובן את המנחה המיתולוגית רבקה מיכאלי, שמכריזה על "שיר מס'...". הגדולה בעריכה של קותי היא היכולת ליצור יצירה מוזיקלית חדשה ושונה מכל חומרי הגלם, ובמקביל לחבר בעריכה גם את קטעי הוידיאו - ללא ספק יצירה יוצאת דופן ומיוחדת.

>> ארז דן בקליפ שצולם במשך 10 שנים ב-12 מדינות ו-4 יבשות