"אני גאה ונרגש לחשוף את השיר 'מזמור לגלעד', למען החייל החטוף גלעד שליט", אומר היום אייל גולן. "לפני כחודשיים שוחחה חברת הכנסת דליה איציק עם המנהל האישי שלי, מוטי גמיש. בשיחתם הועלה הנושא הכאוב והקרוב לליבי, גלעד שליט, ומצוקתם של בני המשפחה הנובעת בשל המאבק הכאוב להחזרתו של גלעד. החלטתי שאני נרתם למען השבתו לארץ של החייל החטוף גלעד שליט, בדרך היחידה שאני מכיר- מוזיקה".

כזכור, לפני כשנה וחצי, ביולי 2009, כתב אייל גולן מכתב לכנסת בו דרש את החזרת החייל החטוף, היושב בשבי החמאס כבר יותר מארבע שנים.

השיר "מזמור לגלעד", שנכתב על ידי יוסי גיספן והולחן על ידי אייל גולן, נכתב בהשראת ספר תהילים. "לפני כשנה כתבתי את המילים האלו ודימיתי מעין פרק נוסף לספר תהילים", אומר גיספן. "לצערי, היום, שנה אחרי, עדיין יש מקום למילים, הכול כך קשות האלו".

את העיבוד וההפקה המוזיקלית עשה תמיר צור. מלאכת עשיית השיר נעשתה בהתנדבות מלאה של כל הגורמים השותפים.

כל הכנסות השיר, יועברו ישירות למשפחת שליט, למען המאבק להשבתו של החייל החטוף גלעד שליט במהרה לביתו.

ערוץ 24 יפיק את הקליפ בהתנדבות לשיר זה (יחד עם נרה-טיבי הפקות). כל ההכנסות ממכירת הקליפ גם הן ילכו למען המאבק להחזרתו של גלעד שליט.

מזמור לגלעד

אין תמונה
מזמור לגלעד שליט

מזמור לגלעד, ה' רועי לא אפחד / שפתיי לוחשות הנני / רחוק מאבי, מאימי, אליך אקרא מקימי / מבור אסורים השיבני / חיים אשאל אל תחרש, ענני אבי אף כי אלחש

פזמון: ענני, מעיר מצור אקרא / ענני מן הדממה / אני האיש החפץ חיים / מהר להושיעני

למנצח שיר, מזמור לגלעד / לך גורלי עושה שמיים / שמעתי קולות רחוקים אומרים להשיב חירותי / מילים חצובות על מים / גם איש שלומי היה לי זר, בטחתי בך, אותך לא אחסר.

פזמון: ענני, מעיר מצור אקרא / ענני מן הדממה / אני האיש החפץ חיים / מהר להושיעני.

>> אורי בנאי שר שניאור חשין, 4 זמרות בשיר לזכר הילדים שנרצחו על ידי אביהם