שיר ביטון (צילום: דן מילר)
יפה אך מאופקת. שיר ביטון | צילום: דן מילר

הזמרת שיר ביטון מוציאה גרסת כיסוי לשיר "פעם תורי ופעם תורך" של שלמה ארצי, הלקוח מאלבומו "ירח". השיר, בהפקת רובי פאייר, יוצא כהמשך למופע משירי ארצי שהעלתה ביטון בחודשים האחרונים, אחרי הפיכתה לאם. הביצוע של ביטון יפה אך מאופק. הוא מדגיש בשיר פנים חדשים, אבל לא משנה אותו.

ביטון, 29, פיינליסטית "כוכב נולד 3", הוציאה לפני כשנה וחצי את אלבום הבכורה שלה "המציאות שלנו", שכלל להיטים כמו "אל תלך", "אני ותל אביב" ו"כשהמלך עיוור". רגע לפני שהיא מתפנה לאלבומה השני היא סוגרת מעגל עם אליל נעוריה שלמה ארצי.

"כשהייתי בתיכון שלמה ארצי הגיע לדימונה, הצלחתי להתגנב לפגישת טרום הופעה שהוא קיים עם מועצת הנוער", נזכרת ביטון. "בסוף הדיון, ניגשתי אליו עם ערימת דיסקים שלו. 'את רוצה שאחתום לך על כולם?!?', הוא שאל בפליאה, עניתי בחוצפה 'כן'" אבל הוא ביקש שאני אבחר רק אחד. בחרתי את 'שלמה ארצי מקליט תקליט ראשון' שמסמל בעיניי יותר מהכל כמה עקשן ולא מתפשר האיש הזה שהלך את הדרך הכל כך ארוכה הזו ולא ויתר לשנייה.

"בתהליך הבלתי נגמר של התבגרות מוזיקלית, הייתי חייבת לסגור מעגל. שלמה ארצי הוא מילים ומנגינות ששזורים בפסקול חיי והרגע הזה הוא הגשמה של עוד חלום עבורי. לעמוד על הבמה כאישה, כאמא ולתת את הפרשנות שלי לשירים ולאמן שעיצב את איך שאני מסתכלת על המוסיקה כדרך חיים שצריך ללכת בה לאט אבל בטוח, זה בהחלט אתגר שמרגש אותי מאוד".

*שיר ביטון תופיע ב-19.2 במרכז סוזן דלל בתל אביב.

 

קרולינה מכסה את זהר ארגוב

קרולינה מוציאה גרסת כיסוי ל"צל עץ תמר ואורח ירח", אחת הקלאסיקות הגדולות של זהר ארגוב ז"ל, מלך המוזיקה המזרחית של כל הזמנים. הקאבר, בהפקת סאבו וקותי, מגיע כהמשך טבעי לאלבומה "זוהר" שיצא לפני שנה והושפע ממוזיקה מזרחית ויוונית ישנה, בין היתר של זוהר ארגוב.

קרולינה (צילום: אסף עיני)
זוהרת. קרולינה | צילום: אסף עיני

גם בקאבר הזה, כמו האלבום ההוא, המוזיקה של קרולינה משלבת בתבונה מזרח ומערב, צליל וקצב עממיים עם אלמנטים מוגרניים. כך, למשל, את סולו הגיטרה המפורסם של השיר המקורי מחליף מכשיר המייקרו הפסיכדלי של קותימן.

"זה אחד השירים של זוהר ארגוב שאני הכי אוהבת", אומרת קרולינה. "חיפשתי לעשות לו כבוד מבלי ליפול לקלישאות, זה היה הקו המנחה. השירה והעיבוד מכבדים את המקור אבל גם נותנים לו חיים וסאונד חדשים. אני מאוד מרוצה מהתוצאה ומקווה שגם הקהל יאהב".

קרולינה תציין שנה לאלבום "זוהר" במופע מיוחד בבארבי ב 20/3 בו תארח את ברי סחרוף ובמופע ישיבה מיוחד בזאפה תל אביב ב- 12/4 בו תארח את מוש בן ארי.

>> קותימאן ממקסס את הנוסטלגיה הישראלית