יקיר ונה 1 (צילום: אריאל אריכא)
יקיר ונה | צילום: אריאל אריכא

הזמר והיוצר הצעיר יקיר ונה (24) פרץ לפני כשנתיים עם השיר "נביט אל המרום". עוד קודם לכן זכה בתואר "תגלית השנה" במגזר הדתי-חרדי.

בהמשך הוציא ונה מחרוזת רמיקס להיטית עם להקת "פרחי ירושלים", מחרוזת שהפכה לצד מחרוזת נוספת שלו ללהיט ברכבים של הברסלבים המרקדים ברחובות ונחפה כמה הזדמנויות בטלוייזיה.

אחרי שהשמענו לכם את "כולם יחד", "נביט אל המרום ו"אשת חייל", השבוע מוציא ונה את אלבום הבכורה שלו, "סוד החיים", ומתוכו הוא בוחר להשמיע את שיר הנושא "סוד החיים" ואת השיר "אחותי כלה". את שני השירים כתב והלחין ונה עצמו ושניהם זכו לעיבוד מוזיקלי של אלי אסרף.

סוד החיים

בעיניים עצומות, הולך ברחובות, רוצה להסתכל אך את המראות קשה לראות / חוזה בדמיוני, הכל כמו מולי, כבתה האהבה ולהבה בדד ריצדה / כואב לי רק לשמוע, לא לראות ורק לדמוע מגלי הרוח שנשב, יושב הוא בשמיים, מחזיק הוא לי ידיים, שאתחשל ולא אמעד

פזמון: תן לי תקווה, תן לי ברכה, תן את הטוב וגם שברע, תן לי טיפה של אור מטובך, תן לי את סוד החיים / תן לי תקווה, תן לי ברכה, תן להבין - הכל לטובה / תן לי למחול, לדעת סליחה, תן לי את סוד החיים.

רואה בדמיוני כאילו לצידי,  נמצא מלאך שומר, מצייר לי שביל עם אור הנר / עיניים נפקחות, אך רק במחשבות, איני רואה רואה דבר אך יכול לדמיין את כל השאר

פזמון: תן לי תקווה...

אחותי כלה

המבט נפגש וכולי נרגש, אהבת רעים נמצאה, פעימה חיסרה מליבי זלגה ודמעה שברה הדממה / ביקשתיה אך לא קיבלתיה, כי עזה כמוות אהבה, מעבר לחופים על הרי בשמים, ראיתיך אחותי כלה

פזמון: לה כאן נשבעתי, כל חיי לזה ציפתי, בית נבנה לנו בארץ האבות, אותה כאן קידשתי, אמונים רק לה שמרתי,
אושר מצאתי איתה לנצח נצחים

בשמלת כלולות עם שובל ארוך הנישא בידי מלאכים, צעדה קלות אלי לקול תשואות, מסביבה זרחו כוכבים / ביקשתיה וקיבלתיה, כי עזה כמוות אהבה, מעבר לצוקים אי שם במרחקים, עודה יושבת ומחכה.

פזמון: לה כאן נשבעתי...

מעבר לחופים, על הרי בשמים, יושבים להם שני מלאכים, פורטים על מיתרי הרקיע, שרים ניגון תודה לאלוהים

פזמון: לה כאן נשבעתי...

>> מיוחד: הראל מויאל בשירים מאלבומו החדש