להקת המטאל האתנית הישראלית אורפנד לנד (Orphaned Land) לא מפסיקה לחדש ולהפתיע. אחרי שהכריזו כי אלבומם החדש והמדובר "The Never Ending Way Of ORwarriOR" ייצא בארץ ב-20 בינואר, במיקס של סטיבן ווילסון (פורקיופיין טרי, בלאק פילד), מוציאה הלהקה מתוכו סינגל ראשון ומסקרן.

השיר הוא "ספרי" ("Sapari"), שנכתב במקור על ידי הפייטן התימני סעדיה בן עמרם במאה ה-17, כדו-שיח שמנהל המשורר עם נפשו. בביצוע של אורפנד לנד מתארחת הזמרת שלומית לוי.

אלבום קונספט חדש

"The Never Ending Way Of ORwarriOR", האלבום הרביעי של אורפנד לנד, צפוי להיות אלבום קונספט שייקח את הנוסחה המנצחת של הלהקה לגבהים חדשים, כך טוענים חבריה.

אל ההרכב הקבוע, בו חברים קובי פרחי (שירה), יוסי סהרון סאסי (גיטרה, בוזוקי, עוד, צ'ומבוש, שירה), מתי סוטיצקי (גיטרה) ואורי זלכה (באס), מצטרפת באלבום החדש שורת נגנים, ביניהם המתופפים אבי דאימונד ומתן שמואלי, הזמרת שלומית לוי, כנרים וחלילן מהתזמורת הערבית של נצרת, אבי אגבבה בכלי הקשה ועוד.

מעריצים במדינות ערב

אורפנד לנד הוקמה בבת ים בשנת 1991 (תחת השם Resurrection).עד היום מכרה מאות אלפי עותקים מאלבומיה והופיעה ביותר מ- 25 מדינות.

באופן ייחודי ביססה הלהקה קהל של מעריצים בקרב מוסלמים ויוצאי מדינות ערב. מעריצים אלו מתקשרים בחופשיות עם הלהקה דרך הרשתות החברתיות וחלקם אף נושאים קעקועים של ההרכב, ללא התחשבות בהשלכות הנלוות לכך במדינתם.

מעריץ מצרי של אורפנד לנד אף נזרק לחצי שנה בכלא אחרי שהשלטונות במצרים מצאו אצלו שיר של אורפנד לנד, בו השתמשו החברים בפסוקים מהקוראן. הוא הואשם בחילול הקודש ועבודת שטן למרות שהשימוש שעשתה הלהקה בטקסט היה מכובד ולא ציני.

אורפנד לנד תופיע במועדון הבארבי בתל אביב ביום רביעי 16.12 פתיחת דלתות ב-21:00