ישי לוי - "אהבה בת עשרים"

ישי לוי הנגר (צילום: שרון רביבו)
שר יוסי בנאי. ישי לוי | צילום: שרון רביבו

ישי לוי, שכבר ביצע במסגרת פרויקט "שני צדדים למטבע" גרסת כיסוי ל"מלנכולי" של החברים של נטאשה, מוסיף קאבר נוסף לאוסף המשולש החדש שיוצא כעת.

לוי מכסה את השיר "אהבה בת עשרים", במקור של הצרפתי ז'אק ברל, שמוכר בישראל בביצוע של יוסי בנאי ז"ל, עם מילים בערבית שכתבה המשוררת נעמי שמר ז"ל.

לעיבוד ולהפקה המוזיקלית, כמו במרבית שירי הפרויקט, אחראי נדב ביטון.

 

הראל סקעת - "הכאב הזה"

הראל סקעת פרומו (צילום: אלעד וייסמן)
שר שרית חדד. הראל סקעת | צילום: אלעד וייסמן

הראל סקעת שר בפרויקט את "הכאב הזה", אחד השירים שיצרו עבור שרית חדד אהוד מנור ז"ל ככותב מילים ושמעון בוסקילה כמלחין, אותו שילוב שעבד כל כך טוב ב"הייתי בגן עדן" (אגב, גם לעפרה חזה ז"ל היה שיר בשם "הכאב הזה", אותו ביצעו בעבר נינט טייב ועברי לידר).

הראל סקעת שר את השיר בלשון נקבה, מבלי להחליף אותה ללשון זכר ("אני עוד זוכרת איך נשבעת לעד..."), שזה כבר מעניין, קצת מסלסל בעדינות ואפילו שר מהאוולים - אחרי הכל גם הוא ממוצא מזרחי.

 

עומר אדם - "איני יכול"

עומר אדם קיסריה (צילום: שרון רביבו)
מבצע ניסים סרוסי. עומר אדם | צילום: שרון רביבו

עומר אדם מכסה במסגרת האוסף החדש את "איני יכול" הקלאסי של ניסים סרוסי. הקאבר הזה חורג מעט מהמתכונת ה"רגילה" של הפרויקט, במסגרתה זמרים ים תיכוניים מבצעים שירים "ישראלים", וההפך, אבל במקרה של אדם השיר הביצוע נשמע כל כך טוב, שזה נסלח.

את השיר כתב והלחין במקור ניסים סרוסי, ששילב בזמנו בין מוזיקה מזרחית לבלוז. עומר אדם לוקח את השיר יותר לכיוון ה"טורקי-דכאוני", עופר לוי-סטייל, ועדיין זה נשמע נהדר.

 

עידן עמדי - "נכון להיום"

עידן עמדי, רץ אל האור (צילום: שרון דרעי)
עושה זהר ארגוב. עידן עמדי | צילום: שרון דרעי

עידן עמדי לקח על עצמו משימה קשה במיוחד - גרסת כיסוי ל"נכון להיום" של זוהר ארגוב, שיר בלוז קורע במיוחד, שכתב שאול בן שאול והלחין אבנר גדסי.

המשימה קשה כיוון שזהו אחד השירים של זהר ארגוב שזמרים ישראלים אוהבים הכי הרבה לכסות, מחמי רודנר ששר אותו בהופעות לפני כמה שנים כשיר רוק, דרך להקת "לוס כפרוס" שעשו ממנו גרוב בפרויקט "עבודה עברית" ועד ביצועים בכוכב נולד, כמו זה של רותם כהן.

עמדי עומד באתגר בגבורה ולוקח את השיר למקום שלו, של פולק-ישראלי ושירה עם הרבה נשמה גדולה. מרגש.

עוד צדדים למטבע

במסגרת הפרויקט יצאו עד כה השירים הבאים: משה פרץ - "אהובתי" ו"מיכה שטרית - "לפעמים". סגיב כהן - "איך זה שכוכב אחד לבד מעז" וארז לב ארי - "אהבת חיי".

מלנכולי" בביצוע ישי לוי, "חנהל'ה התבלבלה" של גלעד שגב ומטבוחה פרוג'קט, "אין לי אהבה" שכיסה ארקדי דוכין, "תמונה שבורה", שהיטיב לבצע אייל גולן.

"גדליה רבע איש" בביצוע של מאור כהן ולהקת "בום פם", "אין לי אהבה" בביצוע ארקדי דוכין, "אוהבת אותך עוזבת אותך" בביצוע זהבה בן.

"מורה לחיים" בביצוע קרן פלס, "פתאום כשלא באת" בביצוע אבנר גדסי, "יום אחרון" בביצוע שלומי שבת.

>> כפיר אפשטיין ב-4 שירים מאלבומו החדש