אורן ברזילי (צילום: רן גולני)
לובש נמר, נשמע חתלתול. אורן ברזילי | צילום: רן גולני

אורן ברזילי מוציא את השיר "ירח מר", אותו כתב והלחין, עם עיבוד והפקה משותפים לו ולאייל קצב. מדובר סינגל ראשון מאלבום סולו חדש של ברזילי,שפרויקט הסולו הקודם שלו מלפני שנתיים, "Sorow Demons, Joy Blizzards", אותו יצר אחרי שניצח את המחלה הקשה בה לקה, הוריד את המבקרים על ברכיהם בתחרות מי יחמיא לו יותר.

כמה חבל שהשיר החדש של ברזילי נשמע רע. טכניקת השירה בקול הפלצט שעבדה נהדר בשירי הרוק של להקת "מופע הארנבות של ד"ר קספר" נשמעת כאן כמו מניירה מתפנקת ומיותרת. גרוע מזה, ויסלחו לי ידידיי הגייז, השירה של ברזילי כאן נשמעת כמו פרודיה על גיי. על החולצה שלובש ברזילי בצילום התמונה שמצורפת לשיר מתנוססות פניו של טיגריס אימתני. בשיר עצמו הזמר שלובש את החולצה נשמע כמו חתלתול שמחכה לצלוחית חלב. עם זאת, מסביבתו של ברזילי כבר מדווחים שבגלגלצ מאוד אוהבים את השיר. לא חשבנו שיקרה אחרת.

"ירח מר" הוא שיר ראשון מתוך אלבום קונספט בו השירים של אורן ברזילי עטופים במונולוגים וסיפורים קצרים פרי עטו, אשר חלקם אף מוקראים ומוקלטים, גם הארט המלווה את האלבום כולו מעשה ידיו. לדברי ברזילי הסיפורים הם אותנטיים וחושפניים ומורכבים מחוויות שנצברו ונצרבו בו במהלך חייו המורכבים והמרתקים. האלבום החדש צפוי להמשיך את הקודם ולייצר מלנכוליה מתקתקה ומנחמת שמתאימה לימי הסתיו והחורף, ובעברית. אורן ברזילי יופיע ב-29.11 באוזן-בר בתל אביב, בפתיחתו של סיבוב הופעות חדש.

"ירח מר"

"שורט כמו אריה נושך כמו כלב קרב, אוהב כמו נסיך ילד מאוהב, שותה את האוויר כמו לא יהיה מחר

עיניים עצומות ידיים עדינות כמו פרווה, שמש עצובה של זר, עוד ירח מר ונגמר

שקט כמו ידע נפשו זה ממכר, נוצץ יפה עולה יופי מסחרר, נובח כמו רעב כאב שמנסר

עיניים עצומות ידיים עדינות כמו פרווה, שמש עצובה של זר, עוד ירח מר ונגמר".