מיי פיינגולד פרומו (צילום: ליאור נורדמן)
אחלה סינגל. מיי פיינגולד | צילום: ליאור נורדמן

מיי פיינגולד מוציאה היום את השיר "תמונות", אותו כתבה. ללחן היא שותפה עם אבנר חודורוב ("משינה") שגם הפיק מוזיקלית. למרות שהוא מזכיר כמה בלדות רוק ששמענו לפניו בעשורים האחרונים, "תמונות" הוא שיר יפה וסינגל נכון עם סיכוי טוב להיכנס לרשימות השידור של תחנות הרדיו.

"תמונות הוא השיר הראשון שכתבתי מאז הלידה, חוויה שהפכה את כל מה שחשבתי על החיים ב-180 מעלות" והוא מאוד אישי עבורי", אומרת פיינגולד. על העבודה עם אבנר חודורוב היא אומרת: "היה תענוג צרוף. כבר ב'לימוזינה אקספרס' החיבור המוזיקלי בינינו היה אהבה מהצליל הראשון, וידעתי שמצאתי שותף, מורה, וחבר לדרך".

"תמונות" יוצא כסינגל ראשון מאלבומה השני של פיינגולד, פיינליסטית "כוכב נולד", אחרי שבאלבומה הראשון "סודה פופ" נכלל השיר "מה נשתנה", בו חשפה פיינגולד את סיפור האונס שעברה.

בראיון מיוחד ל-mako אמרה מיי פיינגולד על האלבום החדש: "אני בתקופה סופר מאושרת והחומרים יושפעו מהאושר והשלווה והמקום הבטוח שאני נמצאת בו בחיים. אני אמא, זה תואר חדש הכי מדהים שקיבלתי בחיים וזה מאוד משפיע על השקט והשלווה ועל איך שאני מסתכלת על דברים. צפויים הרבה שירים שיבואו מהנפש הזאת, הרבה בלדות רוק גדולות. רוקנ'רול זה המהות המוזיקלית שלי וזה בטוח יהיה לכיוון הרוקנ'רול שיש לו מיליון צורות. אני עוד לא יודעת לגבש ז'אנר מסוים, אבל בהחלט יהיה בזה הרבה נשמה כמו כל דבר אחר שאני עושה".

מיי פיינגולד השקה 2 (צילום: עודד קרני)
"הקהל הישראלי אוהב בלדות רוק מרגשות". מיי פיינגולד בהשקת האלבום הראשון | צילום: עודד קרני

-בלדות רוק עובדות פה לא רע.
"הקהל הישראלי אוהב רגש, זה האלמנט הכי חשוב במוזיקה שהם מחפשים. אני מאוד מתחברת לאלמנט הזה ובטוחה שהאלבום הבא יהיה מאוד מאוד מרגש, לפחות בעיני. ולצד זה יהיו כמה 'אפרים' בלתי מבוטלים, כי אין מה לעשות, קצב זה חלק מהמהות שלי כאמן".

-איך את מסתדרת עם אמהות וקריירה?
"אני חושבת שזה לא מתנגש, להפך, בתחושה שלי זה פתח בי ערוצים חדשים ומעשיר את הקריירה שלי, ורק מעשיר את החיים. כרגע אני מופיעה עם 'לימוזינה אקספרס' ועובדת במקביל על האלבום השני. מייקל בנסון ואבנר חודורוב חיפשו סולנית להרכב. הגעתי לפגישה ואחרי רבע שעה היתה התאהבות טוטאלית. היה ברור שהריון או לא הריון - יש חיבור רציני ואנחנו נעבוד יחד".

אמילי, הבת של מיי פיינגולד כבר בת 10 חודשים, את בן זוגה ליאור נורדמן היא הכירה לפני כמעט שנתיים. "כשזה זה - זה זה", היא אומרת. "אנחנו לא נשואים, רק גרים יחד, אבל אנחנו יותר מנשואים".

-יש כבר תכנון לילד הבא בתור?
"לא כרגע. החיים רצים קדימה ואני לא מתכננת רחוק. אני  עובדת לפי אינסטינקטים עכשוויים. אם אתה רוצה לספר לאלוהים בדיחה תגיד לו שיש לך תוכניות. אני חיה לי מיום ליום בכיף".

>> הצביעו למצעד של השבוע הבא - אתם קובעים מה יהיו הלהיטים של המדינה