צילום ג'ירפות במקרר: רונן ללנה

להקת "ג'ירפות" מציינת 15 שנה להוצאת אלבום הבכורה שלה, ומשחררת להאזנה מיוחדת סקיצה ראשונה של הלהיט הותיק "וואו". "וואו" הוא אחד השירים המזוהים ביותר עם הלהקה ואהובים על מעריציה. הוא היה הסינגל הראשון שהוציאו "ג'ירפות" וזה שפרץ עבורם את גבולות הרדיו, בעיקר בזכות האבסורד והגישה הכל כך שונה שכללה את אותו המקרר.

את הסקיצה הראשונה הקליטו הסולן גלעד כהנא והבסיסט יאיר קז בשנת 1994 על טייפ 8 ערוצים במחסן אסבסט בגינה של בית הוריו של כהנא. השניים, שהקימו את "ג'ירפות", חתומים יחד על המילים והלחן.

חוזרים אל אלבום המהפייכה

"וואו" היה, כאמור, הלהיט שהוביל בזמנו את "משוחח עם כיסא", אלבום הבכורה של "ג'ירפות", שיצא בשנת 1999 וכלל גם שירים כמו "רמי מואשם באחזקת סמים קלים", "יש לו בחורות כמו מים", "הוציא מהפייכה", "זזה בדאווין" ועוד. האלבום הגיע למעמד "אלבום זהב" וכיום הוא נחשב לאחד האלבומים פורצי הדרך שיצאו במוזיקה הישראלית בשני העשורים האחרונים.

ב-17 וב-18 באוקטובר (חמישי-שישי), יציינו גלעד כהנא, יאיר קז וחבריהם ל"ג'ירפות", 15 שנה להוצאת האלבום. זה יקרה בצמד הופעות מיוחדות, אשר יתקיימו במועדון בארבי בתל אביב. בהופעות יארחו על הבמה חברי ההרכב הנוכחי של ג'ירפות - כהנא, קז, הגיטריסט ארז רוסו והמתופף אסי ששון - שניים מחברי ההרכב המקורי, שכבר עזבו את הלהקה - הקלידנית רותם דרור והמתופף דידי ארז. זו תהיה הפעם הראשונה מזה עשור שההרכב המקורי של "ג'ירפות" נפגש. ביחד הם ינגנו שירים מאותה תקופה, כולל כאלה שלא נכנסו לאלבום ובעצם לא נוגנו מעולם.

אין תמונה
וואו. ג'ירפות בימי אלבום הבכורה