אין תמונה
אלבום משירי חנן גולדבלט. אתי לוי

הזמרת אתי לוי, שבזמן מבצע "עמוד ענן" שכלה את אחותה הגדולה בת שבע ז"ל, משחררת היום להשמעת בכורה באתר mako את השיר "יום יבוא", שכתב חנן גולדבלט והלחין יאיר קלינגר, עם עיבוד והפקה מוזיקלית של אבי טל.

השיר הוא בלדה שקטה אותה נושאת לוי בקולה השקט והמסלסל. הטקסט הוא אופטימי ומדבר על עתיד טוב יותר, מעין חזון אוטופי למדינת ישראל. את מילות השיר כתב חנן גולדבלט בעת שישב בבית הכלא, ממנו השתחרר רק אתמול.

השיר "יום יבוא", יוצא כסינגל ראשון מתוך אלבום חדש של אתי לוי, שיורכב כולו משירים שכתב גולדבלט בבית הסוהר.

גולדבלט עם שחרורו, היום (צילום: חדשות 2)
חנן גולדבלט יוצא מהכלא | צילום: חדשות 2

את הפרויקט מפיק ישראל בונדק, מנהלה האישי של לוי, שהכיר את גולדבלט מאחורי הסורגים. לפרויקט צפויים להיות שותפים, כמלחינים, מוזיקאים מובילים כמו ארקדי דוגין וקובי אושרת, כך אומר בונדק, שהבטיח ששיר של אתי לוי פרי עטו של גולדבלט ייצא מיד אחרי שחרורו - ומקיים.

"השיר הזה מתאר את מה שהרגיש חנן בזמן שהיה בפנים", מוסיף בונדק. "מי שיקשיב למילים ויקרא אותן יבין מה הוא הרגיש שם".

"יום יבוא"

"יום יבוא, וצעיר בשמחה יהדור פני זקן, יום יבוא, הלא יבוטל נשאר רק עם כן / יום יבוא, חילונים לצד בחורי ישיבה, ילחמו על הזכות לעשות עוד מצווה, זה יקרה, זה יקרה, זה יקרה במהרה...

יום יבוא, ואנחנו נחיה לפחות פעמיים, יום יבוא, המן שוב יחזור ויפול משמיים / יום יבוא, יהודים בתפוצות ינצלו זכות שיבה, ונמות אך ורק, משיבה טובה / זה יקרה זה יקרה זה יקרה במהרה...אה...אה...אה....
 
יום יבוא, והצדק יהיה בן זוגו של היושר, יום יבוא, העצב ישא לאישה את האושר / יום יבוא, אלוקים בעצמו, יהיה השושבין, מלאכים ידברו, ואנחנו נבין / זה יקרה, זה יקרה, זה יקרה במהרה...".

אתי לוי בדואט עם יהודה סליאס

שיר נוסף של אתי לוי שיצא לאחרונה הוא השיר "למה", דואט עם הזמר יהודה סליאס, שכתב ועיבד תומר עג'ם לפי לחן יווני.

השיר יצא כסינגל ה-17 מאלבומה הכפול החדש של לוי, אחרי הדואט "גבר בלי מילה" עם שריף, "נשיקות אסורות" ועוד שלל סינגלים כמו "עומדת לי בגשם" , "פזמון החוזרת", "את לא היא", "צ'ה גווארה", "רק אתה", "עוד סיפור" "כל היום רק נח" ו"והיום".

>> ליאור נרקיס מחזיר לאביב גפן: "עכשיו מעונן"