חוה אלברשטיין, תמיר מוסקט (צילום: אורי בהט)
לצבוע את הרגש. חוה אלברשטיין ותמיר מוסקט | צילום: אורי בהט

חוה אלברשטיין מוציאה את השיר החדש "אהבה", אותו כתבה. ללחן אחראית קורין אלאל ולהפקה המוזיקלית תמיר מוסקט, מההרכב בלקן ביט בוקס, שהפיק אלבומים לאסף אבידן ("Different Pulsess"), תומר יוסף ("השחר 35") ואורן ברזילי ("Sorrow Demons").

"אהבה" הוא סינגל ראשון לאלברשטיין מתוך אלבומה החדש "ואיך אצלך" שצפוי לצאת בקרוב. האלבום כולל שירים שיצרה אלברשטיין לצד שתופי פעולה עם ערן צור, קורין אלאל, וטקסט של דוד אבידן.

תמיר מוסקט אחראי להפקה המוזיקלית באלבום - "פניתי לתמיר לאחר ששמעתי עבודות שלו בסגנונות שונים שמאוד מצאו חן בעיני וסקרנו אותי", אומרת אלברשטיין. "סקרנה אותי גם דרך העבודה באולפן הקטן והאינטימי שלו שבנוי הרבה על עבודת מחשב ובו הוא המפיק, המעבד, הטכנאי וגם המתופף. אינטימיות היתה תמיד מילה אהובה עלי. את השירים בדיסק בחרנו ביחד מתוך מבחר שהשמעתי לתמיר. חלקם חדשים יותר וחלקם מחכים כבר שנים במגירה".

תמיר מוסקט אומר: "כששמעתי את חבילת השירים הראשונה שהגיע אלי השיר הזה קפץ כמו פרח, הוא שוכתב כמה פעמים לזכרוני ועבר דרך עד שהבשיל. כמו בכל התקליט הזה ,דרך ההקלטה היתה די יוצאת דופן, הדבר הראשון שעשינו היה לתפוס את הרוח של השירים על ידי חוה בגיטרה ושירה בלבד. ברגע שהרגש ומהות השיר היתה שם התחלנו לצבוע מסביב, די הפוך מאיך שתקליטים נעשים. כשחוה שרה, היא שרה טייק אחד או שניים וזהו, ברגע שעלינו על מה השיר רוצה, רמת הדיוק ברגש ובטון היא כל כך גבוהה שכל מה שהעסיק אותי זה איך להביא את שאר האלמנטים למקום הזה".

"אהבה"

"אהבה, לו ידעתי לא הייתי בא, לא הייתי קם מהמיטה, לו ידעתי מה יקרה לי, בדרך הייתי בורח

אהבה, אין דבר כזה אמרתם לי, סיפורי בדים הסברתם לי, פעם גם אני צחקתי, לעגתי הייתי שמח

איך תוכל לתפוס כוכב נופל, איך תוכל לברוח מן הצל

גם בחושך היא אורבת לך, מתקרבת עוקבת חושבת עליך, חושבת עליך

אהבה, מכונית דוהרת על הכביש, היא תדרוס אותי ולא תרגיש, ואני עומד תקוע, לא חושב לא רואה לא שומע

אהבה, וביער משוטט זאב, היא יטרוף אותי הוא מתקרב, ואני שותק מדוע, מדוע אני לא צורח

איך תוכל לתפוס כוכב נופל, איך תוכל לברוח מן הצל

גם בחושך היא אורבת לך, מתקרבת עוקבת חושבת עליך, חושבת עליך

אהבה, פחד נורא בא ומשתלט, כן היא רואה ואינה נראית, וגם אני כבר יודע, אי אפשר לחמוק מידיה"