עדי אולמנסקי היא אחת הדמויות הכי בולטות בסצינה האלטרנטיבית בארץ כבר מספר שנים. למיטיבי הזכרון היא אולי מוכרת מהעונה החמישית של כוכב נולד בה הגיחה לרגע, אבל מאז חלפו הרבה מים בנהר והרבה צבעים בשיערה והיא הספיקה להוציא שני אלבומים עם ההרכב לורנה בי, שני מיקסטייפים סולו שלה, להשתתף בכמה להיטי דאבסטפ של המפיק בורגור, להופיע בפסטיבלים בכל העועלם ולבסס את מעמדה כקול מעניין ומבטיח בז'אנר. עכשיו היא מוציאה את "Higher", שיר מתוך האי.פי החדש שלה שיצא בישראל ובאירופה במקביל.

 

"זה מרגש כי יחסית הרבה זמן לא הוצאתי מוזיקה חדשה", מספרת עדי. "אני בעצם עובדת על האי.פי כבר כמעט שנתיים, זמן מוגזם ומופרך בטירוף כי היה לי חשוב לא להוציא משהו שהוא לא מרגיש לי במאתיים אחוז אני. סוף סוף זה פשוט מרגיש שמשהו התחבר ויש מין תמהיל נכון של שירים".

"האי.פי מושפע מאוד מהיפ הופ", היא ממשיכה. "כמובן שהאלקטרוניקה היא חלק בלתי נפרד כי זה חלק ממני, אבל יהיו שם הרבה השפעות של היפ הופ ואר אנד בי וסול ומוזיקה שחורה. כל הזמן ניסיתי לתת לזה טאץ' משלי ושזה לא יהיה עוד אלבום ארנ'בי שנשמע כמו מיליון אחרים. אני מקווה שהצלחתי ליצור תמהיל של שירים שמתאגדים בסוף למשהו שהוא אני".

עד עכשיו היית מפיקה את המוזיקה שלך לגמרי בעצמך. את השיר החדש הפיק ג'וני גולדשטיין.

"זה היה מעניין. היה לי מאוד קשה לשחרר, כי מלהיות על ההגה אתה הופך לשבת ליד הנהג וזו הרגשה טיפה מוזרה. אבל ככל שהזמן עבר קלטתי שזה עושה לי דבר מדהים, אני פתאום מנתקת את עצמי מאגו ומכל השטויות האלו ואני באמת מתעסקת באיך עושים את השיר הכי טוב שאני יכולה לעשות. אני חושבת שבאיזשהו מקום זה מרגיש לי הרבה יותר לחשוב על המוזיקה ולא על מי יהיה כתוב בקרדיטים. מצד שני, ברור שהייתי שם בכל שלב והייתי מעורבת בכל בחירה של סאונד, אבל זה היה מגניב להכניס אנשים כל כך מוכשרים ולתת להם לתת את התרומה שלהם. במקרה הזה, ג'וני הוא גאון ואני חושבת שהוא באמת עילוי. הוא ילד פלא במלוא מובן המילה".

בשיר משתתף גם הראפר האמריקאי קרטיס וויליאמס. איך נוצר החיבור?

"הוא גר באטנטלטה ואיכשהו גילה את המוזיקה שלי באינטרנט והתחיל לשתף סרטונים שלי מהופעות. התחלנו לדבר ועשינו שיתוף פעולה מאהבה טהורה למוזיקה אחד של השני, בלי שום רקע אישי או שום דבר מעבר לזה. לא נפגשנו מעולם, ניסינו להיפגש אבל זה לא הסתדר, והכל נעשה באימיילים. זה לאט לאט יותר קורה בעולם, השיטת עבודה הזו". 

היית עכשיו בניו יורק. מה עשית שם?

"טסתי להופעה בפסטיבל בניו יורק, ואמרתי שאם אני כבר שם אני כבר אעבוד עם אנשים. נפגשתי עם כמה מפיקים שלא הכרתי לפני, זה היה כמו בליינד דייט, הייתי לחוצה בטירוף ויצאו בסוף חיבורים מדהימים גם ברמה האישית. אחד השירים שעשיתי שם הולך להיכנס לתוך האי.פי שזה ממש לא היה צפוי. באל.איי עבדתי עם המפיק שהפיק את 'Sorry' של ביונסה. זה היה ממש כיף. ישבתי, שתקתי, ונתתי לו לעשות את מה שהוא עושה".

גרם לך לחשוב על מעבר לשם?

"מאז שחזרתי אני חושבת על לחזור לשם. אני אוהבת את ארצות הברית, אבל זה לא העניין. העניין הוא שהכל שם. אם אני רוצה לעשות סשן עם מישהו שהוא בליגה של הגדולים, אז זה אפשרי, זה לא תלוש מהמציאות. אני חושבת על לטוס לתקופה. נראה לי שאני אתן כמה חודשים של לעבוד עם אנשים שם, יותר לקראת האלבום. הופעתי הרבה באירופה, ותמיד איכשהו מרגיש לי שארצות הברית זה יותר הכיוון של איפה זה אמור להיות, במיוחד בכיוון של היפ הופ וארנ'בי".

ומה השאיפות שלך? לאן היית רוצה להגיע עם האי.פי הזה?

"מצד אחד בא לי להגיד 'הכי גבוה שיש', כי זה מבחינתי יריית פתיחה לקראת לעשות שיתופי פעולה עם האמנים הכי גדולים ולהופיע בכל העולם ולכבוש את העולם. אבל יש בי את המקום שמרגיש שפשוט בא לי לעשות מוזיקה. רק רוצה להיות מסוגלת לעשות את מה שאני אוהבת וזהו. זה לא שיש איזה רצון להתעשר או משהו, זה לא העניין. אני פשוט רוצה להיות באולפן ולהופיע ולעשות את מה שכיף לי".