מחזמר הסיקסטיז "שיער" יחזור לבמה הישראלית ב-7 בינואר 2015, כשעל בימת תאטרון הקאמרי בתל אביב יעלו עוז זהבי בתפקיד ברגר, חן אמסלם בתפקיד שילה, דן שפירא בתפקיד קלוד, עידו רוזנברג בתפקיד ווף, מיי פינגולד בתפקיד דיון, מירב פלדמן בתפקיד ג'יני ואופיר צמח בתפקיד הד. איתם יופיעו עוד עשרות שחקנים, רקדנים וזמרים, בליווי תזמורת בת שמונה נגנים ובבימויו העכשווי של משה קפטן.

משתתפי המחזמר מבצעים בקליפ שיוצא היום את שיר הנושא "שיער" במהלך החזרת. כולם, עדיין, עם השיער הטבעי שלהם, רגע לפני שמתאימים להם תוספות, הלחמות ופיאות לקראת עליית המופע.

"שיער" הוא סיפורו של דור "ילדי הפרחים" באמריקה, שמורד מול הגיוס למלחמת ויטנאם ומניף דגלים כמו "חופש", "אהבה", "שוויון" ו"אחווה", לצד אהבות נעורים נכזבות, ושאלות של זהות מינית. המחזמר החל את דרכו באוף ברודווי ב-17 באוקטובר 1967, המשיך לברודווי ב-1968, וב-1979 עובד לסרט המצליח "שיער". בישראל הוא תורגם לעברית על ידי אהוד מנור ז"ל והוצג בהצלחה רבה פעמיים, בשנת 1970 ושוב בשנות ה90'.

מחאה של צעירים נגד מלחמה, ובעד שלום ואחווה בין עמים

המחזמר כולל כמה שירים שהפכו לקלאסיקות של מרד נעורים וביקורת חברתית, כמו: Aquarius ,Let the Sunshine In, Easy to Be Hard, Hair ו-Good Morning Starshine. את היירה כתבו ג'רום רגני וג'יימס ראדו. את המוזיקה חיבר גאלט מק'דרמוט. על הניהול המוזיקלי בגרסה העכשווית מופקדים ג'וני גולדשטיין וטל בלכרוביץ'.

כשעלה לראשונה היה "שיער" מחזמר רוק מהפכני, פורץ דרך, שהעז להציג עירום מלא על הבמה, להשתמש בלהקה מעורבת של לבנים ושחורים ולהזמין את הקהל לעלות על הבמה בתום המופע. אחדים מן השירים הפכו במרוצת השנים לשירי מחאה נגד מלחמות באשר הן. "שיער", ובמיוחד בישראל, הוא שופר למחאה של אנשים צעירים בעד שלום, אחווה בין עמים ופתיחות.

המחזמר שיער (צילום: ליאור נורדמן)
מזגורי לשיער. עוז זהבי וחן אמסלם | צילום: ליאור נורדמן

המחזמר שיער (צילום: ליאור נורדמן)
תנו לשמש גב | צילום: ליאור נורדמן
המחזמר שיער (צילום: ליאור נורדמן)
על הברזלים | צילום: ליאור נורדמן

יוצר הקליפ: זיו שדה