סאבלימינל ואייל גולן - "הוזה אותך מולי" Remix

אין תמונה
פאוור-קאפל. אייל גולן וסאבלימינל

סאבלימינל ממשיך לשחרר "יציאות" מתוך האוסף המיוחד של "תאקט" - "קול הרחוב". הפעם מגיע תורו של הרמיקס המיוחד ללהיט הענק של אייל גולן "הוזה אותך מולי", שזוכה כאן לביצוע משותף של שניהם, או יותר נכון - לרמיקס שיצר סאב יחד עם קובי סעדון.

את המילים חיבר, כזכור, המפיק והיוצר יוסי בן-דוד, שהוציא את הגרסה המקורית בסדרת "שניים סוכר" שלו. הלחן - לא שכחנו - יווני, של קיריאקוס פאפאדופולוס וג'יאנופולוס ואסילאוס, אם אתם מתעקשים.

אבל מה שחשוב כאן באמת זו התוצאה הסופית, שהיא מפגש פופי חביב בין סנדק ההיפ הופ המסחרי לבין הזמר הים תיכוני המצליח ביותר. האם החיבור בין היפ הופ לים תיכוני, שניפק לא מעט להיטים במחצית הראשונה של העשור, חוזר בגדול?

מהאוסף "קול הרחוב", שמסתמן בינתיים כ"יציאה" הגדולה של הזמן האחרון, יצאו עד כה הרמיקס ללהיט "טאבה טומבה" של שלומי סרנגה, "אל תוותרי עלינו" של איציק שמלי, "אין כמו בשכונה" של סיוון עם אייזיק ושבו וכמובן מאור דניאל עם "לכי תספרי לכולם" המדליק.

 

עידן יניב - "רכבת לילה לקהיר"

עידן יניב, חולצה כחולה
רכבת לילה לכפיים. עידן יניב | צילום: אוהד רומנו

בפעם האחרונה שעידן יניב עשה קאבר לשיר רוק ישראלי זה היה "ונדמה שישוב" של להקת פונץ', שהוקלט לבקשת המצעד השנתי של גלגל"צ לפני ארבע שנים.

הפעם יניב הולך צעד אחד קדימה, והופך את "רכבת לילה לקהיר", הלהיט הקלאסי והגדול ביותר של להקת משינה לסוג של אירוע חפלאי. אפשר לנחש שיהיו לא מעט אנשים שהגרסה הזו תוציא משלוותם, אבל יש להניח שהיא תעשה את העבודה.

אם יכלל הקאבר הזה באלבומו הבא של עידן יניב הוא יצטרף ל"לא מוותר" ול"בלתי נשכח", שכבר יצאו והצליחו לא מעט ברדיו.

אך אם הכוונה כאן היא ליצור אך ורק "להיט שטח", שיוחלט להשאיר אותו מחוץ לאלבום, יהיה זה האאוט-טייק השני בתקופה זו של הקריירה של יניב, לצד הלהיט המצליח "טירה של מלך", שהופק עבור האוסף "אחד סוכר שחור חזק" של יוסי בן-דוד מהאיטם הקודם.

 

דרור שבו וצביקה אברהם - "תן לי את הכוח"

דרור שבו, צביקה אברהם, עטיפת סינגל
פאוור-קאפל וואנאבי. איציק אברהם ודרור שאבו | צילום: ארתור לייבי

הראפר דרור שבו, 23, מוכר מהצמד "אייזיק ושבו" (ראו באיטם למעלה על "קול הרחוב") ומשיתופי פעולה שונים. עתה הוא מתחבר לזמר הרמלאי צביקה אברהם, 38, שאחראי לשירים כמו "חבקי אותי", "סוף הלילה" ו"חלמתי עלייך".

שניהם יחד מביאים שיר חדש בשם "תן לי את הכוח", אותו כתב והלחין שבו, ויופיע באלבומים הקרובים של שניהם. השאלה שנשאלה באיטם על אייל גולן וסאבלימינל לגבי החיבור המחודש בין היפ הופ (במקרה הזה ראגאטון) לים תיכוני חוזרת גם כאן.

>> החדש של גד אלבז, גרסה נוספת ל-"Do You Love Me", ועוד