גלי עטרי מוציאה את השיר "אהבה למרחקים ארוכים" שכתב  נועם חורב, הלחין תומר הדדי, ועיבד והפיק מוזיקלית עמוס בן-דוד. השיר מתאר אהבה ותיקה ומבוגרת בין בני זוג שנמצאים יחד הרבה שנים - נושא שידבר לליבם של רבים. הסגנון הספרדי העדין שמביאה כאן הגיטרה מתאים לעטרי כשהיא שרה בשקט, והליווי התזמורתי שמגיע בהמשך מעצים את רמות הרגש ומגדיל את השיר למימדים שמזכירים קלאסיקות אמריקניות, כאשר קולה של עטרי נותר קאמרי ויציב. אם יזכה לקבל צ'אנס ברדיו, השיר הזה צפוי להפוך לאהוב ומבוקש.

"אהבה למרחקים ארוכים"

"תראה, הערב שוב יורד, כבד ואפל, אתה תמיד אומר  לי שאסור להתרגל, לרוב אתה צודק, אני לא מתווכחת, בסוף זה רק שנינו בלבד הזה, ביחד / תראה, השלג צנח, לבן במרפסת, פעם בעשרים שנה יש כאן רגע של חסד, זה לא נהיה פשוט יותר – אני ואתה, צדקת כשאמרת: זה עניין של החלטה

פזמון: ופתאום אני חושבת – יש לנו מזל, תקרא לזה גורל, תקרא לזה אנחנו, אהבה למרחקים ארוכים, זה לא קל, זה לא קל, אבל, נראה לי שהצלחנו

תראה, הפכנו דומים, מבלי להתכוון, פעם עוד היית מצטט לי, מנגן, היום כבר מספיקים לי הדברים הפשוטים, היד שלך עליי, טיול עם הילדים / תראה, למדנו עם הזמן, לדבר טיפה פחות, החלפנו חלומות בשאיפות מפוכחות, נשארו עוד שאלות שהשארנו בלי תשובה, ועקרונות שקצת כופפנו, ככה זה באהבה".

גלי עטרי באלבום חדש

אחרי שלפני כשנתיים ניסתה לשיר שלושה משיריו של עמיר בניון, בדרך לאלבום שלם, החליטה עטרי לעצור וכעת היא חוזרת עם סינגל ראשון ומוצלח מתוך אלבום חדש, שיסמן את שנת ה-40 לקריירה שלה, וצפוי לצאת כחמש שנים לאחר אלבומה הקודם "בין האש ובין המים".

גלי עטרי 2014 (תמונת AVI: אוהד רומנו)
40 שנות קריירה. גלי עטרי | תמונת AVI: אוהד רומנו

בניגוד לאלבום הקודם, אשר נכתב והולחן כולו על ידי אמן אחד- סגיב כהן, באלבום החדש חוזרת עטרי ליצור בדרך המוכרת לה היטב, שעבדה היטב בעבר - בחירת שירים באופן אישי מקשת רחבה של יוצרים. באלבום החדש משתתפים אפוא יוצרים עימם שיתפה פעולה בעבר, כמו יצחק קלפטר, לאה שבת ומאיר גולדברג, וכאלה עימם היא משתפת פעולה בפעם הראשונה, כמו כפיר אפשטיין, בן ארצי, בטי פבלו, וכאמור תומר הדדי ונועם חורב.

לדברי עטרי, היא בחרה את 11 השירים החדשים באלבום על פי התאמתם לאישיות שלה כזמרת. המטרה שלה היתה ליצור אסופת שירים שתישמע רלוונטית לימינו אבל גם "כמו פעם" - מוכרת ואהובה. נושאי השירים עוסקים ב"בינו לבינה" וכן בהצדעה לישראל תמימה ורומנטית יותר כבעבר.