אין תמונה
מעז. סגיב כהן

פרויקט הקאברים "שני צדדים למטבע" , במסגרתו שרים אמני פופ ורוק שירים ים תיכוניים, וההפך,ממשיך להסתמן כאחד המוצלחים שידעה המוזיקה הישראלית בשנים האחרונות, עם הצלחות כמו מלנכולי" בביצוע ישי לוי, "חנהל'ה התבלבלה" של גלעד שגב ומטבוחה פרוג'קט, "אין לי אהבה" שכיסה ארקדי דוכין ו"תמונה שבורה", שהיטיב לבצע אייל גולן.

הבוקר מצטרפים לשורות הפרויקט שני קאברים מסקרנים חדשים. סגיב כהן, שאמון על חיבור בין פופ לבין מוזיקה תימנית ומזרחית שורשית, מבצע את "איך זה שכוכב" במקור של מתי כספי, שהלחין אותו למילים של המשורר נתן זך. הוא מעניק לשיר אופי קליל יותר, שלוקח אותו מהמקור המהורהר לכיוון יותר חגיגי.

במקור דובר על כך שכהן יבצע את "לא טוב היות האדם לבדו" ששרה במקור יהודית רביץ, אבל גם הקאבר למתי כספי עובד לו יפה.

ארז לב ארי - "אהבת חיי"

ארז לב ארי, הפיוט הגדול (צילום: ענבל מור)
אהבת חייו. ארז לב ארי | צילום: ענבל מור

ארז לב ארי מבצע את "אהבת חיי" במקור של חיים משה, אותו כתב ששון צנעני והלחין משה בן מוש. בן ארי, בעל הסגנון הייחודי, לוקח את השיר הים תיכוני של משה למקום שלו, היכן שנפגשים בעומק המצלול השירה הגרונית והמסלסלת, המקצב המשתבר והרוק מבוסס הגיטרות שלו, שמזכיר את ברי סחרוף מצד אחד ונגינת עוד מצד שני.

וכשמגיע קטע המעבר הכמעט "קלאסי" בפסנתר, אנחת רווחה נשמעת, כי השיר דחוס מצד אחד ונעים מצד שני.

את הפרויקט מפיקים "מירו את עדן הפקות" והוא ייצא במסגרת חברת "NMC-יונייטד", בהפקה מוזיקלית של נדב ביטון. מטרת הפרויקט על פי מפיקיו היא חיבור וחיזוק השורות בין המוזיקה הים תיכונית לבין הרוק הפופ המקומיים.

עוד במסגרת "שני צדדים למטבע"

"גדליה רבע איש" בביצוע של מאור כהן ולהקת "בום פם", "אין לי אהבה" בביצוע ארקדי דוכין, "אוהבת אותך עוזבת אותך" בביצוע זהבה בן, מלנכולי" בביצוע ישי לוי, "מורה לחיים" בביצוע קרן פלס, "פתאום כשלא באת" בביצוע אבנר גדסי, "יום אחרון" בביצוע שלומי שבת.

בפרויקט המלא צפויים גם: קאבר בביצוע משה פרץ, הראל סקעת ישיר את "הכאב הזה" של שרית חדד, יואב יצחק ישיר את "מי תרצי" של גידי גוב. שרית חדד תשיר את "אתה פה חסר לי" של נורית גלרון, אביהו מדינה ישיר את "כמו צמח בר" של חוה אלברשטיין. מיכה שטרית יבצע את "לפעמים" אותו כתב לרון שובל, דויד ברוזה מבצע את "ריח מנטה" של מרגול, ומרגול את "אינתה עומרי" של מיכה שטרית.

>> מס הכנסה בדקו גם את עומר אדם - הכתבה המלאה מחדשות 2