מוש בן ארי פרומו (צילום: אוהד רומנו)
מה עושים. מוש בן ארי | צילום: אוהד רומנו

מוש בן ארי פותח את הקיץ עם שיר ממכר והמנוני בשם "מה עושים", שיוצא כסינגל ראשון מאלבום חדש. בניגוד לעידן רייכל בן ארי לא מוותר על הראסטות ולפי השיר הזה גם לא על מעמדו כשמאן וכאמן חברתי, מצפן שמכוון את הקהל לחוש יחד ברגש קולקטיבי. "מה עושים", אותו כתב והלחין, עם עיבוד והפקה מוזיקלית של דני "פילוני" קרק הוא שיר שלא יעזוב אתכם מהר, ויש לו פוטנציאל גדול להיות הלהיט היפה שהרדיו יאמץ ובקרוב כולנו נזמזמם בפקקים.

העבודה על אלבום החדש של מוש בן ארי מתרחשת באולפן הביתי שלו במושב, האלבום צפוי לראות אור בהמשך הקיץ הקרוב וילווה במופע חדש.

"יש שירים שנכתבים, נשפכים לי במכה", אומר בן ארי. "'מה עושים' לא שייך לקטגוריה הזו. השיר נכתב בצירוף של רגעים, הרבה רגעים, לא מסעירים או דרמטיים, לא רגעים של פעם בחיים, דווקא רגעים פשוטים, כאלה שיש לכולנו. רגעים של שמחה, עצב ופחד שנוכחים בשגרה היומיומית של כל אחד מאיתנו. בדרך כלל, אז עולה השאלה, שלא תמיד היא ממש שאלה, לכן לא הוספתי סימן שאלה בשם השיר. לפעמים זו גם צעקה, בקשה לסימן, לכיוון או אמירה שבאה לפרוק כאב, ייאוש ואושר. 'מה עושים' מחבר את כל הרגעים האלו ומנסה לנסח אותם לסך הכול שלם אחד. זה מתחיל בשאלה ונגמר בשאיפה לתשובה, ואולי הפנמה וקבלה".

"מה עושים"

"מה עושים עם הכאב הזה, עם האדום שבעיניים, עם הלילות שלא נגמרים, עם הימים שלא עוברים / מה עושים עם הכעס הזה שקיים ביני לבינך, שקיים ביני לבינו, שקיים בין בן אדם לבין עצמו / מה עושים עם כל זה? מה עושים עם כל זה?

מה עושים עם הלחץ הזה שמסתכל ישר בעיניים, שלוקח אותך רחוק, שלוקח אותך רחוק / מה עושים עם הטירוף הזה שלא נותן לך מרגוע, לא נותן לך לנשום, לא נותן לך לחלום / מה עושים עם כל זה? מה עושים עם כל זה?

תן לפחד לעבור, תן לאומץ שיחזור, להתמלא שוב בתקווה, רק לחזק ת'אמונה, תן להבין מה שחסר ולמלא באהבה, תן פנים אל מול פנים, לא להוריד את העיניים, לא להוריד את העיניים.

מה עושים עם הפחד הזה שמגלגל אותי עמוק בלילה,  שלא נותן לי לישון, שלא נותן לך לחלום / מה עושים עם העומק הזה שבתוכו אתה טובע, ומגלגל במחשבות אם להיות או לא להיות, מה עושים עם כל זה? מה עושים עם כל זה?

תן לפחד לעבור, תן לאומץ שיחזור, להתמלא שוב בתקווה, רק לחזק ת'אמונה, תן להבין מה שחסר, למלא באהבה, תן פנים אל מול פנים, לא להוריד את העיניים, לא להוריד את העיניים, לא להוריד את העיניים, מלא להוריד את העיניים.

תן לפחד לעבור, תן לאומץ שיחזור, להתמלא שוב בתקווה, רק לחזק ת'אמונה, תן להבין מה שחסר, למלא באהבה, תן פנים אל מול פנים, לא להוריד את העיניים, לא להוריד את העיניים, לא להוריד את העיניים, לא להוריד את העיניים".