בימוי: מיכה ביטון

הזמר והיוצר מיכה ביטון מוציא את הקליפ "בתוך הערפל", לשיר שיוצא כסינגל ראשון מאלבומו החמישי. את השיר הלחין ביטון, בהפקתו המוזיקלית של תמיר קליסקי. את מילות השיר כתב המשורר אורי צבי גרינברג, מגדולי המשוררים בשירה העברית, חתן פרס ישראל לספרות לשנת 1957, שהלך לעולמו בשנת 1981 כשהוא בן 85.

הקליפ, שביים ביטון עצמו, צולם בחדר העבודה של המשורר נתן יונתן ז"ל, בהזדמנות נדירה בה אלמנתו של נתן יונתן, נילי כרמל יונתן, פותחת את ביתם ואת חדר עבודתו המיתולוגי ומאפשרת לצלם בו קליפ.

שדרות-ירושלים-נתיב העשרה

השיר לקוח מאלבומו החמישי של ביטון עליו הוא עובד בימים אלה, לצד הופעות בכל הארץ עם המופע המצליח שלו מזה שמונה שנים "בין שדרות לירושלים" (הופעה קרובה ב-26.7 בהאנגר 22 בנמל ת"א). במופע מביא ביטון את סיפורו כילד שנולד בשדרות וגדל אצל הסופרת גלילה רון-פדר, סיפור שהיווה השראה לסדרתץ הספרים "אל עצמי" ולדמותו המיתולוגית של הילד ציון כהן.

מיכה ביטון היה מהמוזיקאים שפרצו מהסצנה של שדרות בשנות ה-90', תחילה עם להקתו "טאנארא" (1996) ובאלבומי הסולו"נוסע בזמן" (2005), "הצד המואר" (2008) וו"נשימה עמוקה" (2010). כיום הוא מתגורר במושב נתיב העשרה בגבול החם עם רצועת עזה.

"בתוך הערפל"

"בתוך הערפל ההרים הסובבים עירי, וראי ראי נפשי בעינך הגדולה וצנועה, סגורים מרחקים עלי ביתמותם הרחבה, וטוב לי טוב לי לבדי

וידעת כי קנית לך עולמך ועומקו בדרך, והיה כל חלק בחיים לדבר שלך הוא, לבדי נשאתי על כתפי היגון הגדול, זר לאחרים הייתי וקרוב אך לי

אין קשר עם רע שידע שפת שירך היפה, וקץ לכל ספקות וכמיה אל נערה רחוקה, בתוך המרחקים חיי את חייך הסגורים, את חייך הסגורים הו בלי האהבה

וידעת כי קנית לך עולמך ועומקו בדרך, והיה כל חלק בחיים לדבר שלך הוא, לבדי נשאתי על כתפי היגון הגדול, זר לאחרים הייתי וקרוב אך לי".