הפקת כוכב נולד נרתמה להגשים חלום לילדים החולים במחלת ה-AT, מחלה תורשתית קשה הפוגעת בילדים. לפני כשנתיים כתבו הילדים החולים במחלה את השיר "לכל אחד יש חלום" יחד עם ארז ברזוליק ועם רמי קלינשטיין, ידיד ותיק של העמותה מזה שנים רבות.

עם תחילתה של העונה הנוכחית בכוכב נולד רצו הילדים לשתף פעולה עם כוכבי התוכנית וחלמו כי הם אלה אשר ישירו לראשונה את השיר שכתבו. הפקת התוכנית נענתה לבקשה, ורתמה לעניין את תהל שהם, נועה דויטש ושני היובלים - לב טוב ומרון. קלינשטיין התגייס לחזרות, והשיר הוקלט. "אני מקווה שבזכות השיר המקסים שחיברו הילדים תגדל המודעות למחלה הקשה, שניתן למנוע אותה באמצעות בדיקת דם פשוטה. בעמותה מאוד נרגשים מהמחווה של ההפקה", אמר רמי קלינשטיין.

לכל אחד יש חלום

רמי קליינשטיין, המתמודדים והילדים (צילום: אבי אזוריאל )
מתמודדי כוכב נולד עם רמי קלינשטיין וילדי AT | צילום: אבי אזוריאל

יום אחד אשחק כדורגל / ארוץ במגרש שמלא בקהל / ישר אל השער אבעט עם הרגל / אני אהיה קפטן בליגת העל / יום אחד כולם יראו אותי / וזה החלום שלי

פזמון: לכל אחד יש חלום / חלום רק שלו ולא של מישהו אחר / לכל אחד יש חלום / וכשהוא יתגשם הכל כבר יסתדר

יום אחד אהיה כוכבת, אשיר וארקוד על הבמה / העולם צבעוני ואני אוהבת / ולא משנה לי בגלל מה /
יום אחד כולכם תשירו איתי / וזה החלום שלי

פזמון:
לכל אחד יש חלום / חלום רק שלו ולא של מישהו אחר / לכל אחד יש חלום / וכשהוא יתגשם הכל כבר יסתדר

יום אחד נהיה חופשים כמו ציפור / לא נצטרך עזרה של אף אחד / כמו נוצה אוורירית נעוף אל האור / נעשה הכל לבד./ יום אחד אתם תראו אותנו / וזה החלום שלנו

מהי מחלת ה-AT

מחלת ה-A-T - (קיצור של אטקסיה טלאנגייקטאסיה) היא מחלה תורשתית קשה הפוגעת בילדים. הילדים נולדים כילדים "רגילים" אך לקראת גיל שנתיים מתחילים לראות סימנים של המחלה, בעיקר חוסר שיווי משקל (הם הולכים כשיכורים). המחלה היא פרוגרסיבית, ויש התדרדרות קבועה: בגיל 9-10 הילדים מאבדים את היכולת לתפקד באופן עצמאי והם עוברים לכסא גלגלים, ותלויים בסביבתם לצרכים הפשוטים ביותר (מזון, שירותים, מקלחת וכו').

המחלה גורמת לפגיעה קשה במערכת החיסונית, ומביאה ריבוי זיהומים חוזרים כמו  דלקות אוזניים ודלקת ראות המסוכנת מאוד לילדים . בנוסף, לילדים סיכוי גבוה לפתח סרטן  בעיקר סרטן הדם והלימפה. נכון להיום, רוב הילדים החולים במחלה לא יגיעו לגיל 30. חשוב להגיד שאת המחלה אי אפשר לרפא אבל אפשר למנוע אותה באמצעות בדיקה גנטית פשוטה.

לתרומות: העמותה למאבק במחלת ה-AT. טלפון: 03-5750503.

>> בתפקיד "אלחנדרו" של ליידי גאגא: פבלו רוזנברג