דודה אדומה (צילום: יוסי הירש)
ארבעה מחברי להקת דודה: אלון נדל, יהודה עדר, דני סנדרסון וגידי גוב | צילום: יוסי הירש

האלבום היחיד של להקת "דודה" יוצא כעת מחדש במהדורה כפולה, הכוללת דיסק בונוס בהופעה חיה ובו שירים וביצועים הרואים אור לראשונה. האזינו מתוכו לשיר "קניתי לה", שהוקלט בהופעה חיה באפריל 1981, בבית החייל בתל אביב על ידי גלי צה"ל.

אפשר לשמוע בהקלטה את הרוח הרוקיסטית הקשוחה של "דודה" (יחסית לאותה תקופה ברוק הישראלי), את השירה החדה והצרודה של גידי גוב, את חטיבת הקצב קיזלשטיין-נדל-עדר, שנותנת רוק-בלוז עצבני ואת החשמלית המעולה של סנדרסון. רוק ישראלי במיטבו.

באותה הופעה ביצעה הלהקה שיר נוסף שמעולם לא ראה אור - "המעיל" וכן קטע אינסטרומנטלי בשם "בעקבות הציפור הכחולה", גרסת כיסוי לשירם של פרנקי ליימון והטינאייג'רס "Why Do Fools Fall In Love" וכן שני שירים מתקופת כוורת, "שיר מלחים" ו"האיש הכי מהיר".

אין תמונה
דודה, עטיפת המהדורה החדשה

ב-1980 ראה אור אלבום הבכורה ואלבומה היחיד, של להקת דודה שהוקמה על ידי דני סנדרסון וגידי גוב וכללה 3 חברים נוספים: יהודה עדר (גיטרה), אלון נדל (בס) ודובי קיזלשטיין (תופים). כעת, 31 שנים מאוחר יותר רואה אור האלבום בהוצאה מחודשת.

המהדורה המחודשת הכפולה, כוללת כמובן את האלבום המקורי ובו להיטים כמו "לידיה הלוהטת", "שקט שקט", "ערב אבוד", "גרעינים" והלהיט הגדול והמזוהה ביותר עם ההרכב, "אלף כבאים" - שלא נכלל באלבום המקורי אך צורף אליו בשלב מאוחר יותר. האלבום כולו עבר עריכה דיגיטלית מחודשת מהמאסטרים המקוריים בפיקוחו של דני סנדרסון.

עטיפת האלבום המקורית והמוכרת עליה נראית יד אישה מועכת פחית בירה על רקע אדום, הוחלפה במהדורה המחודשת בוורסיה "סגולה" שנגנזה בזמנו.

עם הוצאת המהדורה המחודשת כתב יואב קוטנר:

בראיון על ימי "דודה" סיפר דני סנדרסון שבאחת ההופעות ניגש מישהו מהקהל לגידי גוב, תוך כדי הופעה, "וביקש להנמיך את הווליום...מישהו אחר צעק לעבר הלהקה: "פוקוס!!!!". לדעת סנדרסון, סימלו הצעקות האלה בעיה אמיתית, ולא רק בגלל העובדה שההופעה התקיימה בקולנוע "רינה" בחולון.

"נדמה שהקהל, לפחות בחלקו, לא הבין את "דודה". לא היה מוכן לקבל את השינוי הסגנוני שהלהקה הזו הציעה, לא רצה קונספט כל כך רחוק מ"כוורת" ו"גזוז", עם הרבה רוק כסאח ומעט הומור.

>> ברי סחרוף באלבום חדש - האזינו ל-4 שירים