הקרטל - "שיתפוצץ העולם"

הקרטל איפה האבא (צילום: יאיר כהן)
שיתפוצץ העולם. הקרטל | צילום: יאיר כהן

חברי "הקרטל" משתפרים מסינגל לסינגל גם באלבום השני. אחרי "איפה האבא שיראה אותך ככה", "עם כל מה שהיה" ו"רואים את הסוף" הם מוציאים סינגל רביעי מהאלבום שייקרא "עם כל מה שהיה", ומוכיחים שהם עדיין הרכב הפופ-אייטיז הכי מדליק/מגניב/זוהר בחשכה כמו גחליליות בתחתונים שיש כאן.

הפעם יש אלמנטים אוריינטליים בליווי, קצב של הרחוב מדאון טאון נתניה, וטקסט שאומר את מה שיקיר בן טוב ויונתן גלילה באמת מרגישים - שהם הכי טובים, ושכולם ילכו לחפש.

האלבום ייצא ב- 29.01. הופעת השקה חגיגית עם אורחים: מרסדס בנד, רד בנד ומאיה איזקוביץ ב-28.2 בבארבי תל אביב.

 

השליחים - "להציל אותך"

השליחים פרומו (צילום: פיני סילוק)
הם מתקרבים. השליחים | צילום: פיני סילוק

"השליחים" הם להקת הרוק-מיינסטרים מהכי מסומנות כיום בארץ. יש להם כישרון, יש להם יכולת, והם לוקחים את עצמם בשיא הרצינות ועובדים קשה. ב"להציל אותך" הם מזכירים המון דברים שהיו לפניהם, אב מוצאים את הדרך לעשות את זה מקורי ויפה. ההפקה המוזיקלית של עידו לדרמן אומנם די שבלונית, אבל שבלונות עובדות במיינסטרים.

בשנים האחרונות קמו כאן לא מעט להקות ששיחקו על הטיקט של "היהודים החדשים". "השליחים" הם בסביבה, אבל קצת אחרת. מזכירים, אם כבר, את "הפיל הכחול". בתקווה שזו תהיה השנה שלהם, ושלא יוציאו אלבום אחד ויתנדפו כמו כל השאר.


אלישע בנאי ו-40 השודדים - "סן דייגו"

אלישע בנאי ו-40 השודדים הופעה (צילום: אביחי לוי)
היא נסעה לסן דייגו, וחתכה את השירים. אלישע בנאי | צילום: אביחי לוי

אלישע בנאי ו-40 השודדים נמצאים בדרך למעלה, בסוף, אחרי שכולם ישוו בין בנאי לאבא שלו וסבא שלו ושאר בני השבט - הוא יפרוץ. השאלה היא למה הוא מוציא למדיה כסינגל שיר כמו "סן דייגו". האם הוא חושב שאת מה שלא עשו "חבר חדש", "כמו כולם" ו"ברצלונה" לחומות העקשניות של הרדיו והפלייליסט יעשה השיר הזה? בשבילו אני מקווה שכן. יש כאן לחן יפה, אבל האווירה מלנכולית וכבדה מדי. אולי ישדרו את זה בלילה. אולי בכלל לא. מה זה משנה. הוא בסוף יגיע.

אלישע בנאי ו"40 השודדים" יארחו את אמו של בנאי, אורלי זילברשץ-בנאי, במופע ההשקה לאלבום, שיתקיים ביום רביעי, ה-15 בפברואר, בבארבי תל אביב.

 

עמית ארז - "Killing Light"

עמית ארז פרומו (צילום: נועה מגר)
אור שהורג. עמית ארז (עומד מימין) והנגנים | צילום: נועה מגר

עם רזומה שכולל שני אלבומי סולו ושני אי.פי. (וכמובן אלבומים עם להקת "איטליז") מוציא עמית ארז את השיר "Killing Light", אחד השירים היפים שיצאו בארץ לאחרונה, שכולל את הקול החם והנגינה הרכה של ארז, ומוזיקה נהדרת שמקיפה אותו.

ברוח התקופה ארז עובד בשיטת "שיר, שיר", עם הרכב נגנים בשם "the Secret Sea", הכולל את יעל שפירא בצ'לו וקולות, שחר חזיזה בתופים, דודי ברקת בבס, יואב בריל בקלידים ונגה ארז בקולות וכלי הקשה. מופע ראשון עם ההרכב החדש יתקיים בחמישי, 2/2, 22:00, בתיאטרון תמונע בתל אביב.

 

עדי הראל - "סימנים (כל האמת)"

עדי הראל, עטיפת סינגל (צילום: סיון מור)
מזל טוב. עדי הראל | צילום: סיון מור

המוזיקאי והבמאי עדי הראל מתחתן היום, וזה הזמן לאחל לו "שיהיה במזל טוב". הראל מוציא את השיר "סימנים (כל האמת)", שמדבר על התאוששות מקשר רומנטי שהסתיים. הוא מושפע כאן מרוק סבנטיז סטייל דיוויד בואי ו"קווין", בואכה להקות כמו ה"קלאש".

השיר לקוח מתוך אלבומו של הראל "לקחת חלק" שייצא בחודש מרץ. מהאלבום יצאו עד כה השירים "את עוד איתי" ושיר הנושא "לקחת חלק".

>> האלבום של אורטגה להורדה חינמית