בלונים בלונים
ג'וני- "הבלון שלה"
מילים: מאיר גולדברג, לחן: ג'וני
יונתן "ג'וני" גולדשטיין (ג'וני הקטן) שהפיק מוזיקלית את אלבומה הקרב של גליה ירון (שמחכה כבר באייטם הבא), מוציא סינגל חדש אחרי אלבום הבכורה שלו "The Johnny Show". השיר החדש, שיתוף פעולה עם מאיר גולדברג שכתב את המילים, נפתח בדרמטיות ומזכיר את הפתיחה של "תוך כדי תנועה" של דנה ברגר. יש מתח באוויר שנשמר לכל אורך השיר, המדבר על בחורה שפעם רצתה את הבחור שלה, אבל היום מנפחת לה כבר בלון אחר: "אני הייתי הבלון שלה, איך עפתי פתאום מהחלון שלה, יצא לי האוויר כמו מבועה גדולה, והיום לא אכפת לה בכלל". יש כאן יופי של הפקה ורק שאלה אחת נותרת עלומה: לא ברור איך לילדון שנמצא עכשיו בכיתה י"ב, בעיצומן של הבגרויות ועסוק בכמה הפקות מוזיקליות, יש זמן בכלל להתאהבויות?

גליה ירון מזכירה את אמילי קרפל; אורטל אופק שרה צביקה פיק

אפוקליפסה עכשיו
גליה ירון- "סוף העולם"
מילים ולחן: גליה ירון
הסיבוב הקודם של גליה ירון היה ב-2006 עם אלבום הבכורה "חדרי המתנה", שלא זכה למספיק תהודה. שלוש שנים אחריו היא יוצאת לסיבוב שני עם סינגל חדש בשם "סוף העולם. אל תטעו, לא מדובר בשיר אפוקליפטי נוסח אביב גפן וברי סחרוף, אלא בשיר פופ חמוד, מעין R&B לבן, בלי יותר מידי יומרות. יש לו קצב נעים וירון, שיודעת דבר או שניים על גרוב מעבודותיה עם "הדג נחש", מצליחה להביא איתה אווירה קלילה, שמזכירה את זו של אמילי קרפל, איתה כתבה ביחד את "נמשים". יונתן "ג'וני" גולדשטיין עיבד והפיק מוזיקלית. אם האלבום המלא של ירון יישמע כמו השיר החמוד הזה יהיה אפשר להוסיף עוד כמה נמשים לפופ הישראלי.

להתראות מתוק
אורטל אופק- "כשנתראה"
מילים: אורטל אופק, לחן: צביקה פיק
אורטל אופק משתתפת בפרויקט "עשרה לעשר" - עשרה שירים לעשר זמרות, מבית "סלקום", בו משתתפות גם עדי כהן, לי טריפון, שילה פרבר, הילה זיתון, דניאלה פיק, דנה לפידות ועוד. צביקה פיק כתב את המוזיקה לכולן ותמונתו מתנוססת על כל סינגל. אופק, שזכורה מ"בשדות של המושב", מגישה שיר קטן וצנוע המיועד לאהובה לשעבר ממנו נפרדה לא מזמן. לכל מי שלא מסוגל לנתק את הקשר עם האקס כדאי שיפנים את הגישה: פרידה היא פרידה היא פרידה: "אנחנו עוד נתראה, כשתהיה יותר חמלה בלב, כשנפסיק לבחוש ולחרב, השמיים יחייכו אלינו מלמעלה". מעט מתקתק אומנם, אבל הקול והגוון המיוחד והסלסול המיוחד של אופק בולטים פה לטובה, יוצרים שיר נעים בסך הכל ומאפילים על הלחן.

מרסדס בנד אגרסיביים ומעורפלים; דר וולרז לא מספיק חדים

אם שותים בירה בכמויות רואים חזיונות של חלזונות
מרסדס בנד – "חזיונות"
מילים ולחן: גל תורן ורונן כוכבי
להקת הרוק מרסדס בנד משחררת סינגל נוסף מתוך אלבומה "תביאו בירות" שיצא לא מכבר. בניגוד לסינגל הקודם "נגמר הכח", "חזיונות" הוא שיר רוק הרבה יותר אגרסיבי, כזה שהולך מצוין, כך מספרים, בהופעות. הפוזה בשירה של גל תורן, שעבדה טוב יותר בשיר הקודם, טיפה מוגזמת הפעם. מצד שני, בשביל לתאר חלזונות על שפת הים ברוק ישראלי זה אולי אך מתבקש: "בחוף היום ראיתי חלזונות /הם כאן על הבלקון מאות /ראיתי גם ראיתי חלזונות /שקבעו בים היום /וחצי טובורג אם אפשר /ונשרפו כי נרדמו בחול". דווקא הנגינה היא החלק הטוב בשיר והמילים כמו הלחן נשארים קצת מעורפלים. את החלזונות שלי אני מעדיף בפסטה יחד עם עוד כמה שרצים ופחות בשירי רוק.

לבן בחלום שחור
Der Wellerz – "לבן עם נשמה שחורה"
מילים ולחן: ארנון פרידמן
ארבעה יוצרים מרכיבים את "דר וולרז", הרכב בלוז- ג'אז שמשלב שירים מקוריים לצד גרסאות כיסוי. "לבן עם נשמה שחורה" הוא סינגל הבכורה הקרוי על שם האלבום וכולו מחווה לאמני ג'אז גדולים כמו דיוק אלינגטון, אלה פיצג'רלד, דיאנה וושינגטון, בי בי קינג, ארית'ה פראנקלין, ריצ'רד הקטן, בילי הולידיי ועוד שמות שמופיעים בשיר. למרות חדוות היצירה וההנאה שבוקעים מהמרמקולים, איכשהו עיבוד הג'אז נשמע כאן די סתמי, כמו עוד הרבה להקות שמופיעות בפאבים מקומיים או בחתונות. זה לא רע אם זו המטרה, אבל לרדיו ולפלייליסט זה לא ממש מספיק, והפעם קצת בצדק. Der Wellerz יופיעו בביץ'-בר בקיסריה ב-3 ליולי במופע שקיעה. אולי שם, בהופעה חיה, הנשמה השחורה של הלהקה החביבה תהיה הרבה יותר משכנעת.