אורי זך פרומו (צילום: פבל בולו)
אבא טרי. אורי זך | צילום: פבל בולו

אורי זך מוציא את שיר הרוק "נוסעת להודו", סינגל שני מתוך אלבום הבכורה שלו. כמו את שיר הבכורה הרוקיסטי גם הוא "בלאגן", גם את השיר הזה כתב והלחין זך בעצמו.

אורי זך, בעלה של מירי מסיקה, אב טרי, ומוזיקאי מוערך בזכות עצמו, הוא יוצר ומעבד מוזיקלי עם רזומה עשיר. הוא למד מוסיקה בבית הספר "רימון" שם פגש את מסיקה ויחד איתה התחבר לחברים אחרים לספסל הלימודים כמו קרן פלס, איה כורם, אריק ברמן, אוהד חיטמן, איתי פרל ועוד. כמו כן למד זך באופן פרטי אצל המוזיקאי הבכיר רפי קדישזון.

עד כה היה זך "מאחורי הקלעים" והפיק מוזיקלית ועבד עם כורם וחיטמן וכן עם דידי שחר, דני רובס, עופר בשן, רוני דלומי וכמובן מסיקה, לה עיבד והפיק בחמש השנים האחרונות.

כמו כן, לקח זך חלק בהפקת פרויקטים רבים: אלבומו של הראל סקעת, קדם ארוויזיון, פסטיגל, כוכב נולד, פרויקט "עבודה עברית" ועוד. בנוסף לכך הוא פעיל בתחום התיאטרון בניהול מוזיקלי, נגן ומנצח במחזות זמר שונים כמו "יוסף וכותונת הפסים המשגעת", "שלמה המלך ושלמי הסנדלר" ועוד.

לדברי זך ההשפעות המוזיקליות המלוות את סגנונו לקוחות מרוק בריטי דוגמת הלהקות "קולדפליי", U2, טראוויס" ו"אואזיס", ומיוצרי רוק מקומיים דוגמת ברי סחרוף, איפה הילד, ירמי קפלן, נקמת הטרקטור" ואחרים.

נוסעת להודו

היא נוסעת להודו / בטיסת חצות אורזת את עצמה / מזוודה קטנה ארנק וחברה / שלא יהיה לה קר

המונית נעצרת / הרחוב מריח סתיו של בראשית / היא מסמסת עוד שנה טובה טפשית / ועוד יום נגמר, והרומן המיותר / מחזיק בלב המיוסר

פזמון: היא כל כך רוצה לאהוב / בוחנת את עצמה מקרוב / מגיע לי מישהו טוב היא אומרת / אני חיה בסרט

היא נוסעת להודו / עם חיוך עצוב ונשיקה מההורים / היא מחפשת את עצמה בין אנשים / מנסה לברוח

בעולם הרומנטי / ת"א נראית זרה ורחוקה / אז היא בורחת מעקבות האכזבה / מנסה לשכוח / ושוב צוללת לתהום / לתוך אותו מקום שאין בו מקום

פזמון: היא כל כך רוצה לאהוב / בוחנת את עצמה מקרוב / מגיע לי מישהו טוב היא אומרת / אני חיה בסרט

היא חוזרת מהודו / מגלה ששום דבר לא השתנה / הכל נשאר כמו ביום שהיא עזבה / ונהיה לה קר

ומחר היא נוסעת / בטיסת חצות אורזת מזוודה / ושוב בוכה ואז צוחקת לעצמה / וזה לא אמיתי. אולי זה סתם דמיון שלי / שהיא נוסעת להודו לשכוח אותי.

>> קוואמי והחלבות בשיר חדש: "יום ראשון"