אביתר בנאי מעיד שהוא עוד רחוק מסיום האלבום האחרון שלו, אבל זה לא מונע ממנו לשחרר שירים, הישר מתוך מעבדת היצירה. הקודם היה "תמיד לפני הגשם", ועכשיו יוצא השיר "פרגולה". הפעם בנאי מכניס אותנו באופן חשוף אל תוך חייו, על הפחדים והאושר שבהם. גם הקליפ שביים הבמאי הדוקומנטרי דורון צברי (יוצר "מחוברים") מכניס את הצופה, באופן בלתי אמצעי ככל האפשר, אל תוך חייו של בנאי: אבהות, לימודי תורה, מוזיקה, אבהות, זוגיות, התבודדות. 

"יש שאדם צריך הצלחה וקהל ועד שלא ישיג את זה הוא יישאר רעב וחסר", אומר אביתר. "אני מכיר את זה. מכיר את זה טוב. רעב אין סופי ובלתי מסופק. נשען על דברים שמחוץ לי. ואם אין לי אותם אני יכול ליפול. זה מסוכן כי על דברים שמחוץ לי קשה לסמוך. שנים שאני מנסה לבנות בתוכי משען אחר. קיים. נצחי. פנימי ובלתי מותנה. אני מאמין שבתוך נשמה של כל אחד יש יופי ואוצרות גדולים. כשהוא מכיר בהם ולומד אותם ומקשיב להם הוא כבר לא זקוק להכרה או למשען מדומה וחולף אחר. לפעמים על הבמה זה קורה לי. ואז אני מתמלא במוזיקה ובאהבה ואני טועם חירות אמיתית. לרוב אני לא שם ולכן עדיין אני מקנא ומפחד. אבל אני הולך לשם. וגם אם לא אגיע. לשם אני הולך".

"'פרגולה' זה שיר על אחד שתפוס בדברים חיצוניים והוא מת להשתחרר מזה",, הוא ממשיך. " אני לא בועט בדברים האלה שאני מדבר עליהם בשיר. הדברים האלה הם מתנות מופלאות שאני מודה עליהן מאד, אני רק מבקש לא להיות תלוי, מבקש לעשות את הדברים ממקום נכון. חופשי, מאמין…". ההופעות הקרובות של אביתר בנאי יתקיימו ב-25.8 בזאפה אמפי שוני וב-22.9 בבארבי תל אביב.