מוקי חוזר, ובגדול. לפני שלוש שנים הוא הוציא אלבום רועש עם לקת הפאנק-מטאל "יוסלס איי די", שסיפק בעיקר פתיחים לסדרות טלוויזיה כמו "רמזור" ו"TLV". גם עם האלבום האחרון של שבק ס' לא קרה הרבה, אבל מוקי נשאר רלוונטי - במחאה החברתית, בדואט עם עברי לידר, בשלל הופעות גדולות, אירוחים, השקות אלבומים ופסטיבלים. במקביל הפך לשחקן מבוקש בסדרות, סרטים ועל במת התאטרון.

היום הוא משחרר את "לב חופשי", סינגל ראשון ונהדר מתוך אלבום סולו חדש. דודו טסה הלחין את המילים שכתב, כשאת העיבוד וההפקה המוזיקלית יצר אורי אבני. התוצאה היא שיר רוק איטי שבסיסו רגאיי, מלא ברוח רעננה ואופטימיות, שיר אישי מלא באמת ורגש, אמת ורגש אוניברסאליים, ולכן הוא הוא יכול לתת תקווה וליצור הזדהות אצל רבים, לכן יש לו פוטנציאל להפוך ללהיט גדול, למעשה הלהיט הגדול הראשון של השנה העברית החדשה. הפזמון שלו, שנפתח במילים "ואור גדול עולה מתוך החושך, מתגלה", עם 'הוק' שיגרום לכולם לזמזם אותו אחרי האזנה אחת, הוא בדיוק מה שמחפשים בתחנה כמו גלגלצ.

במילים אחרות, מוקי כאילו חוזר בשיר הזה לימי "כולם מדברים על שלום" שכבר נכנס לקאנון המקומי. "לב חופשי" הוא צעד ראשון של מוקי בדרך לאלבום, שבו מעורבים כמלחינים גם שלומי שבן, זאב נחמה, יזהר אשדות, יאיא כהן אהרונוב, ג'וני גולדשטיין ואבני. אם האלבום מכיל עוד שניים-שלושה סינגלים כאלה, הוא עשוי לגרום קהל להתחבר אל מוקי מחדש, עם סיכוי לחזור השנה לעניינים, מאמן מוכשר ומוצלח שקצת ירד לשולי הדרך, לזמר שעושה צעד מחודש לכיוון המיינסטרים, וכל זאת מבלי לאבד את האדג'יות שלו, עם הדעות והאמירות החברתיות והפוליטיות. אחרי הכל, הלב שלו חופשי.

מוקי, תיסלם בהיכל 1 (צילום: ענבל מור)
"האלבום נעשה בתקופה בה חלו שינויים רבים בחיי הפרטיים ובחיי המקצועיים". מוקי | צילום: ענבל מור

"זה האלבום הכי אישי שלי. מסע ארוך של חיפוש עצמי", אומר מוקי, "הוא נעשה בתקופה בה חלו שינויים רבים בחיי הפרטיים ובחיי המקצועיים. בעבודה על האלבום מצאתי את עצמי כובש טריטוריות מוזיקליות חדשות שלא הייתי בהן קודם - הן מבחינת הטקסטים והן מבחינת הלחנים. כל טקסט ניתן לאמן אחר להלחנה - לפי מה שהרגיש לי הכי נכון, וכל שיר קיבל טיפול משלו. אני מאוד מאמין בעבודת צוות ובשיתוף פעולה. העבודה של אורי אבני נפלאה בעיני. הוא הצליח ליצור המשכיות לדברים שעשיתי בעבר לצד משהו חדש שטרם נגעתי בו".

"לב חופשי"

לב חופשי, היום הלב שלי חופשי, אין כבלים, ואין עוד דאגות. הוא נקי משקרים, וחף מגעגוע, עירום. לב חופשי כמו הרוח. / ואחרי שנשרף, ואחרי שנגמר כבר, משתחרר ונמלט, לעוד פעם אחת.

פזמון: ואור גדול עולה מתוך החושך, מתגלה. הלילה יימלט מפני הבוקר העולה.

לב חופשי, היום הלב שלי חופשי, בלי תוכניות ובלי הבטחות. והחיים ממשיכים, משפחה, חברים, נשים, אז אני לא לבד, אני רק בלעדייך / והלב הזה שנשרף, הלב הזה שנגמר כבר. משתחרר ונמלט, לעוד פעם אחת.

פזמון: ואור גדול עולה מתוך החושך, מתגלה. הלילה יימלט מפני הבוקר העולה.

עכשיו את רחוקה ממני, אבל זה לא כואב. כי כמו שהגעת ככה גם הלכת – את, ששברת לי את הלב".