אלון עדר - סי.טי

אלון עדר, עטיפת סינגל (צילום: אביר סולטן)
אלון עדר | צילום: אביר סולטן

אלון עדר מוצא את השיר האינטימי "סי.טי.", אותו כתב והלחין בעצמו. זהו סינגל שני מתוך אלבום הבכורה של עדר, אחרי "ויש ציפור בשמיים". באלבום הצפוי טקסטים ולחנים נוספים של עדר ולצידם טקסטים של אברהם חלפי, יורם קניוק ויונתן גפן גם הם הולחנו על ידו.

אלון עדר, 27, הוא בנם של הגיטריסט והמפיק המוזיקלי יהודה עדר ("תמוז") והשחקנית והבדרנית מיקי קם. הוא מחובר לצלילי שנות ה-70', העשור ממנו הוא לדבריו את עיקר השראתו. "המוזיקה היא כל חיי וזכות קיום שלי בעולם", אמר עדר בראיון. "הדבר היחיד ששווה זה רוקנ'רול".

 

טליה אליאב - "פשוט"

טליה אליאב (צילום: יערה אורן)
מה קרה לטליה אליאב | צילום: יערה אורן

טליה אליאב, 25, אמנית ופסנתרנית, מוציאה את השיר "פשוט", שכתבה ש.שפרה והלחין חיים רחמני, בהפקה מוזיקלית של שי לוינשטיין. זהו סינגל ראשון מתוך אלבומה השני "קוד זיכרון", שצפוי לצאת בקרוב, כשנתיים אחרי אלבום הבכורה המשובח שלה "התנועה", שכלל את השיר הנפלא "אני בזרועות".

גם באלבום החדש אליאב, שניגנה עם דניאלה ספקטור ויהוא ירון, חתומה על הטקסטים והלחנים (למעט "פשוט"), אולם אחרי הנשמה, הסול, והאר נ' בי, שאפיינו אותה בדיסק הקודם, הפעם היא מחפשת כיוונים חדשים. רשימת ההשפעות שלה כוללת לדבריה את פי.ג'יי.הארווי, סשה ארגוב, ג'וני מטשל, ליידי גאגא, נינה סימון, רוברט וויאט, רדיוהד, האלבום הלבן של הביטלס, ביורק, קייט בוש, פטי סמית' ועוד. טליה אליאב תופיע במוצאי שבת ב-15 בינואר בלבונטין 7 בתל אביב.

 

עינב ג'קסון כהן - "שיר הרס"

עינב ג'קסון כהן, עטיפת סינגל (צילום: מאי צבן)
עינב ג'קסון כהן | צילום: מאי צבן

אחרי שהוציאה פעמיים את הסינגל "ניתוח לב פתוח", בהפרש של שנתיים, מוציאה עינב ג'קסון כהן את "שיר הרס", סינגל שני מאלבום הבכורה שלה "עץ נופל ביער", שייצא בקרוב (ששיר הנושא שלו יצא גם הוא לפני שנתיים בדמו הביתי "אנדר קונסטרקשן").

ג'קסון כהן, שזכתה לכינוי "ג'קסון" על שם הדמיון בין תספורת ה"אפרו" שלה לתספורות שאפיינו את "חמישיית הג'קסונים" בשנות ה-70', היא כבר מזמן להיט רשת עם קהל נאמן שהולך אחריה מהופעה להופעה, בציפיה לאלבום הבכורה המתקרב.

 

חן רותם - "שישי בצהרים"

חן רותם (צילום: ארז חרודי)
חן רותם | צילום: ארז חרודי

"שישי בצהרים" הוא סינגל שני למוזיקאית והזמרת חן רותם, מתוך אלבום ראשון בשם "מה יגידו" שיוצא בימים אלה, בהפקה מוזיקלית של דומוניק גרייס ובהפצת "התו השמיני".

השיר מתאר נסיעה של רותם לקיבוץ בשישי בצהרים. מסע טעון, בדרך הביתה, חזרה לנופים, לצבעים ולפצעים של מקום מכוסה אבק וגעגוע.

בימים אלה יוצאת רותם, בת קיבוץ שמיר, להופעות חורף ברחבי הארץ. היא תופיע במוצאי שבת הקרובים 8 בינואר ב"פטריה" בקיבוץ דן, וב-28 בפברואר בתאטרון תמונע בתל אביב.


>> איטליז בקליפ מהופעה: "Zoo"; "אור כשדים" בקליפ מהופעה: "לך מכאן"