שלום חנוך, מגדולי האמנים בתרבות הישראלית, מוציא את השיר "תמיד זה עכשיו", סינגל ראשון מאלבום חדש. חנוך עצמו כתב והלחין ולעיבוד ולהפקה המוזיקלית שותפים לואי להב ומשה לוי.

על כתיבת השיר מספר שלום חנוך: "'תמיד זה עכשיו' נכתב כשנסעתי עם הנכד שלי, עמרי, לקיבוץ בו גדלתי. ובמהלך הביקור חשבתי לי שזה בסך הכל ביקור במקום שהייתי בו. עד ששכחתי אותו, פתאום אני זוכר".


"תמיד זה עכשיו"
"נחליאלי אפור בסתיו, בשדה שנחרש אתמול,לטאה ארוכת זנב, וטביעות צעדים בחול. ספסל האבן בצל התות, מדברים מעלים עשן, מה מיהרת כל כך למות, מה יש שם שחסרת כאן / עד ששכחתי אני זוכר, עד שרחקתי אני חוזר. לילות הקיץ ימי שרב, מבט עיניה מבט עיניו, אותה צמרמורת עולה בגב, עכשיו / מגדל המים עומד לעד, השדרה אפורה יותר, גרטה גרבו עם תרגום בצד, זה יפה כמה זה דוקר / עד ששכחתי אני זוכר, עד שרחקתי אני חוזר. לילות הקיץ ימי שרב, מבט עיניה מבט עיניו, אותה צמרמורת עולה בגב,  עכשיו / או שנצחק עד שזה יכאב, או שנשיר עד שזה עובר, אם רק היית איתי עכשיו,  מה היית אתה אומר / לילות הקיץ ימי שרב, מבט עיניה מבט עיניו, אותה צמרמורת עולה בגב, עכשיו..תמיד זה עכשיו..עד שרחקתי אני חוזר, עכשיו".

בשיר מתגעגע שלום חנוך לאדם שאיבד. קשה לדעת למי התכוון המשורר, אבל אפשר למנות את אביו, חיים חנוך ז"ל, שנפטר כששלום היה ילד בן 9, את אחיו דני חנוך ז"ל, שאיבד לפני כ-12 שנה, את חברו ל"משמרות" מאיר אריאל ז"ל, שנפטר לפני 15 שנה, ואת חברו המקצועי אריק איינשטיין ז"ל, שנפטר בנובמבר 2013. זה הוא השיר השני ברציפות שכותב חנוך בהשראת קיבוץ ילדותו "משמרות", השיר הקודם היה הסינגל "זאתי ההורה".

אלבום בעליית הגג

האלבום החדש של שלום חנוך הוקלט כולו באולפן עליית-גג שנבנה בביתו וצוייד במיוחד. תהליך היצירה התקיים בחלל הפרטי של חנוך. "באוגוסט 2013 הרכבנו את האולפן הביתי ובמשך שנה וחצי עבדנו על האלבום. חלק מהשירים בו נכתבו מזמן וחלקם לאחרונה", הוא מספר.

בהקלטות השתתפו המתופף אשר פדי, הגיטריסט רוני פיטרסון, הבסיסט זיו הרפז, הבסיסט יוסי פיין, הסקסופוניסט ירוסלב יעקובוביץ, החצוצרן אבישי כהן, שלומי שבן, הגיטריסט אבי סינגולדה ועוד, וכמובן ההמפיקים והמעבדים שהסתובבו איתו "בנעלי בית", לואי להב ומשה לוי. באפריל 2015 צפוי חנוך לצאת בסיבוב הופעות חדש שפרטיו יפורסמו בהמשך.