ריטה
מכילה את הכאב ויוצאת אל תקווה חדשה. ריטה | צילום: אורית פניני

ריטה מוציאה את השיר החדש "מים צלולים", סינגל ראשון מאלבום חדש, שמגיע אחרי הפרויקט האמיץ בפרסית "השמחות שלי", וחמש שנים אחרי אלבומה הקודם בעברית "רמזים", שזכה להצלחה נאה.

את מילות השיר החדש כתבה ריטה בעצמה. הן מדברות בעיקר על הכלת הכאב ויציאה ממנו לדרך חדשה, לאור גדול. עם משפטים כמו כמו: "כל מפגעיי היו מציליי... פגיעות שדקרו הפכו את ליבי... כל השעות הקשות מתפוררות בתוכי לאור". לא קשה לנחש לאיזה תהליך שעברה בחייה ריטה מתכוונת כאן - הפרידה המתוקשרת מבעלה לשעבר רמי קלינשטיין ובעקבותיה החיטוט בחייה האישיים.

ללחן אחראי עינן פרל ואת העיבוד וההפקה המוזיקלית יצרוו גלעד שמואלי ובן ארצי שגם מנגנים. השניים עטפו את השיר הטעון הזה של ריטה בליווי קלאסי-דרמטי (אם כי לא מכביד), שמזכיר יצירות כמו הבולרו של ראוול ודומותיה. התוצאה היא שיר מרגש, בלדה עם עומק, שלוקחת את המאזין לצלילה אל תוך המים הצלולים ומוציאה אותו מהם, כמילותיה, לשער מופלא, לחיבוק של עצמו עם צמו ועצמו עם הכל.

"מים צלולים"

"קרחונים הפכו למים צלולים, שוטפים את גופי ומנצנצים. טיפות טיפות נופלות לרגליי, כל מפגעיי היו מציליי.

קרחונים של כאב מתמוססים. פגיעות שדקרו הפכו את ליבי. כל המילים, כל השעות הקשות, מתפוררות בתוכי לאור.

הופכים מכאב לשמחה צלולה, מחולשה לכוחות ברכה, מבדידות לשער מופלא, את ליבי הכבוי לאור גדול, עכשיו מחבק ויכול, אני את עצמי, ועצמי את הכל

הופכים מכאב לשמחה צלולה, מחולשה לכוחות ברכה, מבדידות לשער מופלא, את ליבי הכבוי לאור גדול, עכשיו מחבק ויכול, אני את עצמי, ועצמי את הכל".

ריטה
צלילה אל תוך המים הצלולים. ריטה | צילום: אורית פניני