נעם רותם - "קראת לי קין"

אין תמונה
קיינד אוף קין. נעם רותם

נעם רותם מוציא את השיר "קראת לי קין", סינגל שני מהאלבום "ברזל ואבנים", שייצא בתחילת אפריל וקרוי על שם הסינגל הראשון שיצא ממנו.

את שירי האלבום כתב רותם במהלך שלוש השנים האחרונות, אותן בילה בדרכים, בסיבוב ההופעות הארוך של האלבום "עזרה בדרך", שזכה לביקורות טובות.

"ברזל ואבנים" יהיה אלבום הסולו השלישי של רותם, סולנה לשעבר של "קרח תשע". באלבום משתתפים בין היתר: המתופף ניר וטשטיין (נערות ריינס), אסף תלמודי (ברי סחרוף, שלומי שבן), אדם שפלן (רונה קינן, עמיר לב) ואביחי טוכמן בבס והפקה מוזיקלית. האלבום מוקסס על ידי ג'ארת' ג'ונס הבריטי (דפש מוד, אינטרפול, ניק קייב ועוד).

בימים אלה כבר יצא רותם להופעות עם שירים "ברזל ואבנים" והוא יופיע ב-1/3, באגנס, הוד השרון, ב11/3, בעשן הזמן, באר שבע, וב-24/3, בצוללת הצהובה, ירושלים.

>> נעם רותם בביצוע חי ל"ברזל ואבנים" ברדיו תל אביב

 

אלון עדר - "קשה בלילה בלי אדם; "היום האחרון של הסתיו"

אלון עדר (צילום: אביר סולטן)
שר גפן, שר קניוק. אלון עדר | צילום: אביר סולטן

אלון עדר מוציא בימים אלה את אלבום הבכורה שלו הקרוי על שמו. אחרי הסינגלים "ציפור בשמיים" ו"סי.טי.", שאף זכה לקליפ מאפשר עדר הצצה לאלבומו דרך שני שירים נוספים: "קשה בלילה בלי אדם", אותו הלחין למילים של המשורר אברהם חלפי, ו"היום האחרון של הסתיו", אותו הלחין למילם של יהונתן גפן.

אלון עדר, 27, הוא בנם של הגיטריסט והמפיק המוזיקלי יהודה עדר ("תמוז") והשחקנית והבדרנית מיקי קם. הוא מחובר לצלילי שנות ה-70', העשור ממנו הוא לדבריו את עיקר השראתו. "המוזיקה היא כל חיי וזכות קיום שלי בעולם", אמר עדר בראיון, "הדבר היחיד ששווה זה רוקנ'רול".

עדר ישיק את אלבומו בהופעה חגיגית שתתקיים ב-9.3 יום רביעי בתיאטרון תמונע בתל אביב ב- 22:30. אורח מיוחד בהופעה יהיה הסופר והמשורר יורם קניוק כמו כן יתארחו עוזי פיינרמן ואודי שמחון, שהשתתפו בהקלטות האלבום. הלהקה שתלווה את עדר כולל את ספי ציזלינג בחצוצרה, אבנר קלמר בכינור, רן דרום בגיטרה חשמלית, אלון לוטרינגר בבס ואיתן אפרת בתופים.

>> עלמה זהר ואסי איילון - "1969"