דני ליטני הפרעת קשב (צילום: צביקה גולדשטיין)
לא שומע כלום. דני ליטני | צילום: צביקה גולדשטיין

הזמר והיוצר האהוב דני ליטני אומנם איבד את חוש השמיעה ושומע קולות עמומים בלבד, אבל הוא ממשיך לשיר. לפני שנה הוציא את השיר והקליפ "השומר הקטן של חיינו" בו שר על חשיבות ההימנעות מהתקפי לב, אחרי שבעצמו עבר התקף שכזה.

כעת מוציא ליטני את שיר הבלוז החדש "הפרעת קשב", בו הוא חוגג למעשה את אי היכולת שלו לשמוע - את הפוליטיקאים שלדבריו רק מחפשים ג'ובים ובכלל את המציאות הלא פשוטה, כולל אשתו אגב. השיר נולד כאשר ליטני פגש את קובי לוריא, ששאל אותו: "מה קורה?" וליטני ענה: "תודה לאל, אני חרש". מכאן קובי לוריא כתב והלחין את השיר ואף עיבד עם אילן אביב.

הקלטת השיר, מספר ליטני, הייתה מאתגרת ומיוחדת. בחושיו הוא קלט את התהודה, את האווירה ובעיקר את המסר, ובזמן ההקלטה נעזר בתדרים ובפעימות התוף. לאולפן התקבצו מטובי הנגנים: משה לוי בהמונד, אלון הלל בתופים, אילן אביב בבס  דורי בן זאב סייע בהפקה ונתן כהן תרם את עבודת המסטרינג.

"הפרעת קשב"

"כבר לא שומע חדשות, לא הכפשות, לא הכחשות, אין לי מושג ירוק מה מתרחש, לא איך פוליטיקאי מיקרובּ מוכר הכל - רק תן לו ג'ובּ, תודה לאל, אני חירש.

גם יש לי פטור מלהקשיב, לזבלנים שמסביב, בזמן שאנשים טובים עולים באש. אני פטור מאטימות, אני לא פה, אני על mute, תודה לאל, אני חירש.

לא מקנא באלה ששומעים: הם חשופים לגידופים ואיומים. אח, איזה כיף זה לא לשמוע את הכנסת! (ובייחוד לא את אשתי כשהיא כועסת).

אותי יותר לא מבהילים לא במילים, לא עם טילים, תנו לי רק ערוץ הספורט ולנשנש, גם אם תפרוץ פה מלחמה - אני אפילו לא אשמע - הסברתי כבר: אני חירש.

יש לי שחרור מצעקות ומבדיחות לא מצחיקות, תצחיקו זה את זה, סליחה, אני פורש. וגם הרכב מאחור יכול לצפור: "סע, יא חמור!". הללויה, אני חירש!

ואם ההוא, בממשלה, יתחיל שוב עם ה"בלה-בלה-בלה" שיברבר, אני לא מתרגש, אוֹמַר לראש הממשלה: "תודה רבה, היה נפלא, אני לא פה, אני חירש!"

שיקשקש, שיטשטש, שיחנטרש, שיחרבש, שיאשר, שיתכחש, שיתחתן, שיתגרש, מבחינתי שיכהן עד סוף 2096. מה 'כפת לי אני?".