יסמין לוי, עטיפת אלבום (צילום: Ali Taskiran)
יסמין לוי, עטיפת האלבום החדש | צילום: Ali Taskiran

כשמדברים על אמנים ישראלים שמצליחים בחו"ל השם יסמין לוי הוא בשנים האחרונות אחד השמות הבולטים. הזמרת שהפכה את הלדינו לשפה שממלאת אולמות בכל העולם, מוציאה עתה מהדורה מחודשת של אלבומה הרביעי והמצליח "Sentir".

האלבום, שנמכר עד כה בעשרות אלפי עותקים בארץ ובעולם, כלל, כזכור, ביצוע מיוחד ל"הללויה" של לאונרד כהן ודואט מרגש עם קולו של אביה המנוח. הוא זכה לשבחים מה"טיימס" הבריטי וכיכב ברשימה היוקרתית של המגזין שהכתירה את 100 האלבומים הטובים ביותר של שנת 2009.

מהדורת ה"דלוקס" של "Sentir" מורכבת ממארז כפול עם תוספות בלעדיות. ביניהן חמישה שירים מהקלטות אולפן שלא שוחררו במהדורה הקודמת, כולל שני שירים חדשים של יסמין לוי בהפקה של מפיק האלבום המקורי חביאר לימון: "El Canto De La Sirena" ו-"Algo De Ti".

עוד בהקלטות החדשות: ביצוע לשיר הלדינו "Como El Paxaro", מתוך הפרויקט הבינלאומי "Mujeres de Agua” של חביאר לימון שייצא החודש באירופה, ו-”El Amor Contigo” מתוך Sentir" בביצוע אקוסטי שהוקלט עבור BBC רדיו 3 בלונדון כמחווה למגיש הפופולר והמצליח צ'רלי גילט ז"ל.

אבל הדובדבן הוא גרסה מיוחדת לשיר המוכר והמצליח "Me Voy" מאלבומה השני של לוי “La Juderia”, בהפקתו של קיפר, שהפיק לסטינג את האלבום המצליח "Brand New Day". השיר אשר זיכה את לוי בפרס על יצירה מקורית בקטגוריית מוסיקת עולם בדצמבר 2008 בתחרות "The U.S.A song writing competition".

מופע זריחה במצדה בפסטיבל התמר

בנוסף כוללת המהדורה סרט תיעודי קצר בסגנון "מייקינג אוף", הכוול הצצה אל תהליך יצירתו של האלבום "Sentir" במדריד וכן ותווים לגיטרה ופסנתר ל-4 שירים, מה שמהווה טעימה קטנה לקראת הוצאתו של ספר תווים לשירים של יסמין לוי מכל אלבומיה, עליו עובדת בימים אלה והוא צפוי לצאת לקראת סוף השנה.

יסמין לוי תופיע ב-25 בספטמבר (הלילה שבין שבת לראשון) במופע זריחה במצדה במסגרת פסטיבל התמר. ב- 28 בספטמבר תופיע בהיכל התרבות עפולה במסגרת פסטיבל שילובים.

>> ניצן אשל הגשימה חלום בזכות עפרה חזה ז"ל