אחרי 14 שנות פעילות רציפה, 5 אלבומים ואחד בהופעה חיה, שנמכרו בזהב ופלטינה, תארי להקת השנה, טיפול קבוצתי אחד, שהציל אותם מפירוק ושנה של הפסקת פעילות לצורך התרכזות בהקלטות, חוזרים חברי הדג נחש עם אלבומם השישי שייקרא בפשטות "6".

מתוך האלבום יוצא היום השיר החדש "עוד אח אחד", שכדרכם בקודש של "הדג נחש" כולל שורות מתריסות. אבל נדמה שאפילו שאנן סטריט וחבריו הפוליטיים לא שרו אף פעם טקסט כמו: "עוד אח אחד ירד אל הקבר / מאמא בוכה היא בצעקות שבר / עוד אח אחד ירד אל הקבר / את זעקות אבא שומעים מכל עבר... אולי הגיעה העת לשאול שאלות / כמו כמה זמן נוכל כך להמשיך ולחיות / והאם המלחמה שבגבולות  מנותקת / מהאלימות שאת חיינו משתקת".

השיר במקור הוא טקסט ולחן של פישי הגדול, שסולן "הדג" שאנן סטריט הוסיף לו טקסט וחברי הלהקה יחד עם המפיק המוזיקלי יוסי פיין, עיבדו מחדש שיר רגאיי שמזכיר קלאסיקות מהז'אנר.

חוזרים אל המציאות הישראלית

עוד אחד אחד" הוא רק שיר ראשון, אבל כבר עכשיו חושפים הדג נחש כי גם באלבום החדש- " 6 ", הם מקפידים לעסוק בעיקר במציאות הישראלית המורכבת ובשאיפה לחיים שפויים יותר בישראל ובמזרח התיכון שמסביבה.

לראשונה עושה זאת הלהקה הכל כך ישראלית גם באנגלית, כשהשירים המתריסים, כנהוג אצל הדג נחש, ארוזים בגרוב וב"גוד-טיים" האופייניים של הלהקה.

"מוזיקלית אנחנו חשים כי נתנו לעצמנו לעוף הכי רחוק שעפנו עד היום, וכתוצאה מכך המנעד המוזיקלי של האלבום רחב יותר מאי פעם", אומרים חברי הלהקה. "עוד ביטוי למעוף, הוא שילוב של טקסטים באנגלית, לראשונה נתנו דרור גם לצד הזה ביצירה שלנו".

אחת הלהקות המצליחות והחשובות בארץ

זהו האלבום הרביעי של הדג נחש שיוסי פיין מפיק, אחרי שיתוף הפעולה הפורה בין הצדדים באלבומים "לזוז", "חומר מקומי", ו "בעזרת הג'אם". אלבומים אלה וכן האלבום הראשון של הדג נחש "המכונה של הגרוב", הפכו אותם לאחת הלהקות המצליחות והחשובות בישראל, שזכתה כאמור בתארים רבים. רבים רואים בשירים של הדג כמו "שירת הסטיקר", "חליפות", "מספרים" ועוד חלק חשוב מפס-הקול הישראלי בעשור האחרון.

כזכור, הדג נחש אף הצליחו בהוליווד, כשארבעה שירים שלהם כיכבו בפס-הקול של הסרט שובר הקופות
"אל תתעסקו עם הזוהן" של אדם סנדלר, וכמו כן הופיעה הלהקה בסיבובי הופעות בכל העולם, מברלין ועד טוקיו.

הדג נחש מתארחים במופע ההשקה של פאנקנשטיין, בזה של "הקרטל" ובזה של "מרסדס בנד"