כשנה אחרי הוצאת השיר והקליפ "סימבורה" מוציא אייל אבן צור ("צורי") את "מאז שקיץ", שאת מילותיו כתב עם יובל מנדלסון ("שייגעצ"). לעיבוד ולהפקה המוזיקלית אחראי אסי איילון (עלמה זהר, מוש בן ארי), שלקח את אבן צור למקום רך יותר והוציא ממנו קול גבוה שיחד עם קולות רקע שכמו באים ממרחק משרטט אווירה אקוסטית על גבול "מוזיקת העולם". הדמות החדשה הזו של אבן צור לא כופה את עצמה על השיר, אלא מגישה אותו למאזין כמתנה לחיים.

"מאז שקיץ" הוא למעשה סינגל שני מאלבומו הבא של אבן צור, עליו הוא עובד עם אסי איילון. "העבודה עם אסי איילון מרעננת ומחדשת בשבילי", אומר אבן צור. "אהבתי לראות איך הוא קשוב לי ולשיר שלי ולא מנסה לגרום לי להקשיב לו, נתנו לרגש להוביל אותנו. השיר נכתב  במהלך תקופה של שינויים משמעותיים בחיי, השיר מבטא את ההבנה שהשלווה נמצאת דווקא עמוק בתוך הרעש. מבחינת אלבום - אנחנו עובדים בדרך אינטואיטיבית, כל שיר בנפרד מההתחלה ועד הסוף, השירים עצמם הם אלה המכתיבים את סדר יציאתם".

לפני כשנתיים הוציא אבן צור את אלבום הסולו "לב 1" ממנו בלטו השירים "גרה ממול", "דקות מאושרות", אחרי שבעבר הקים והוביל את להקת "נעליים" עם הלהיטים "למה" ו"רע".

*אייל אבן צור יופיע ב-ב 19.9 באוזןבר בתל אביב.

"מאז שקיץ"

"מאז שקיץ זה לא אותו דבר, לא אותו דבר, נמס ונעלם / ריקוד הגשם לא הוריד גשמים, קול בתוך הראש מחפש מילים

צמא כמו ילד שחותך בהפסקה, באתי לנקודה, הנקודה שלה / אני יודע עוד לא מאוחר, להרגיש עוד פעם אחרונה, כמו פעם ראשונה

אתה תהיה בסדר, אתה,אתה תהיה בסדר, כבד כמו סלע המשא שעל הגב, עד שהוא נשבר עד לראש ההר

ריקוד הגשם לא הוריד גשמים, קול בתוך הראש עדיין מחפש מילים

אתה תהיה בסדר, אתה,אתה תהיה בסדר, תשרוק מנגינה מפעם, תשמע כמה היא יפה

מאז שקיץ, שר מנגינה מפעם, כמה היא יפה".