ריקי גל חוזרת עם "אתה שואל אותי" שיר וקליפ ראשון מאלבום חדש, שעומד להיות התשיעי שלה. "זהו השיר הראשון שהקלטתי לאלבום החדש, הוא כבש אותי בפשטות ובכנות שלו", אומרת גל. "הרשתי לעצמי לטייל במחוזות חדשים ולעבוד בפעם הראשונה עם היוצר שכתב גם את המילים וגם את הלחן, דידי שחר. מתי כספי שאתו אני עובדת בשנתיים האחרונות במופע 'מה זאת אהבה' ומתייעצת איתו האזין לשיר יחד איתי ונכבש בקסמיו. הוא אמר לי שתי מילים: 'פשוט תקליטי'".

שחר, שכתב את "מציאות אחרת" לאייל גולן ו"באה אליכם" למירי מסיקה, משתמש בטקסט של השיר הזה בטריק הישן והמשופשף (מבית שלמה ארצי) - לשיר על חלומות, נשמות ומלחמות ומתי יבוא שלום - שאלות גדולות וקשות, ודרך השירים כנושא בשיר, לזרום לכך שהפיתרון להכל נמצא באהבה ובזוגיות הפשוטה, כשהחיוך שלו הוא בשבילה תשובה לכל השאלות. כלומר - בוא נשכח את השאלות והבעיות ונתנחם איש בזרועות רעהו.

השיר החדש מגיע ארבע וחצי שנים מאז אלבומה הקודם של גל "רואים את השנים". בשנתיים האחרונות היא משתפת פעולה עם מתי כספי במופע "מה זאת אהבה" שחזר להיות להיט ובמקביל החלה אוספת חומרים לאלבום, המיועד לצאת בתחילת השנה הבאה.

"אתה שואל אותי"

"אתה שואל אותי לאן עפים החלומות, ואיך מוצאים הם את דרכם אלינו, אתה שואל אותי היכן גרות הנשמות, לפני שהן גרות בתוך תוכנו / ואני לא יודעת מה לומר, עוד לא גיליתי איך, תראה הערב כבר יורד, תן לי יד בוא ונלך

פזמון: כי כל ההסברים ריקים, וכל המילים תפלות, רק החיוך שלך הוא בשבילי, תשובה לכל השאלות

אתה שואל אותי למה הביאו מלחמות, ואם בכלל יהיה שלום אצלנו, והשירים אתה שואל, איך הם פוגשים במנגינות, ואיך הם נכנסים לתוך ליבנו / אני לא יודעת מה לומר, עוד לא גיליתי איך, תראה הערב כבר יורד, תן לי יד בוא ונלך

פזמון: כי כל ההסברים ריקים, וכל המילים תפלות, רק החיוך שלך הוא בשבילי, תשובה לכל השאלות".