קטלין אליגדו בת ה-13, בוגרת "בית ספר למוסיקה", מוציאה את שיר הבכורה שלה "תן לי את הכוח", שמתאים לימים אלה כשיר שיכול לעודד את הקהל הצעיר שלה. "דווקא בסיטואציה הנוכחית צריך שיר שיעודד אנשים, יציע מעט נחמה וייתן ביטוי לרגשות ולפחדים שמציפים עכשיו את כל ילדי ישראל", היא אומרת.

את השיר כתבו אילן רביבו והילה יפרח. רביבו גם הלחין. לעיבוד אחראי חיים אוליאל שמנגן בגיטרות עם אבי סינגולדה.

"תן לי את הכוח"

"יש ימים שאין בי כוח, לא לצחוק ולא לשמוח, הם מתארכים כנצח, כמו קריעת ים סוף / לא ישנה ולא פורחת, רק בורחת ובורחת, למקום אחר

אבל אני יודעת מה שיש, לא אפול לא אתייאש ואבקש / תן לי את הכוח, רק לשמוח ולפרוח, לא לברוח לעולם

לפעמים בחשכה, נקודות אור של זריחה, מזמינות אותי לתוך, חלום ילדות / בית חם בלב תמימות, עוד מפתח למציאות, אין מקום אחר

אבל אני יודעת מה שיש, לא ניפול לא נתייאש ונבקש / תן לי את הכוח, רק לשמוח ולפרוח, לא לברוח לעולם".

ילידת ישראל, בת למשפחה פיליפינית

קטלין אליגדו השתתפה כאמור לפני כשנתיים בתוכנית "בית ספר למוסיקה", כאשר היתה בת 11, הרשימה את הקהל והשופטים, והגיעה למקום השני. היא נולדה בירושלים ובשיר אומרת שעבורה "אין מקום אחר". אביה ארנולד, הגיע לישראל לפני 18 שנה ועבד בטיפול סיעודי לקשישים, שטיפת כלים ועבודות מזדמנות אחרות. לאחר הצטרפות אשתו והולדת הילדים, קיבלו ההורים אזרחות ישראלית והחליטו לחיות כאן את חייהם.

קטלין אליגדו פרומו (תמונת AVI: Art Embassy)
תנו לה את הכוח. קטלין אליגדו | תמונת AVI: Art Embassy

את אהבת המוזיקה ספגה מהבית. שני הוריה היו חברים בחבורה מוזיקלית פיליפינית בישראל, וכשהיתה בת שש שלחו אותה ללמוד פסנתר. בגיל תשע החליטה לנסות לשיר והתאהבה. היא החלה ללמוד מוזיקה קלאסית ופיתחה את כישוריה גם לסגנונות הפופ, האר אנד בי והג'אז. כיום היא שרה בשלוש שפות: עברית אנגלית ופיליפינית. בגילה הצעיר היא כבר הספיקה לעמוד על במה אחת עם מתי כספי ומאיה בוסקילה, להופיע בפני נשיא המדינה במספר הזדמנויות, ולחתום בסוכנות האמנים "ארט-אמבסי".