שהשמש תעבור עליי
מיכל גבע- "פה השמש"
מילים ולחן: מיכל גבע
תכירו את מיכל גבע ואת מצטיין השבוע של המדור. "יש לך ריח של אלוהים" שרה גבע (26) בוגרת רימון או "דור רימון החדש", תקראו לזה איך שתרצו. מלאה כרימון, יש לה מה לומר, במתיקות שהופכת לאט למיני צעקה. אמיתית ולא דומה לאף אחת, מצליחה גבע לרגש בשיר הבכורה הזה. כשהיא מגיעה לפזמון זה משכנע. אני מאמין לה. שיר רוק מצוין עם מלודיה יפה וכובשת, שמשאירה טעם של עוד. הצעקה בשיר לא מיידית כמו זמרות העונות האחרונות. המראה החיצוני של גבע מתאים לקיץ הזה, לשמש הזו ולגלים שעליהם היא שרה. רק שתשמור על מקוריות ואותנטיות ואני מבטיח לה שהשמש תמשיך לשמור עליה לטווח הארוך.

חם ומחמם מחמרים; דנה בקר מצטיינת

חמור קופץ בראש
חם ומחמם בום - "חמוריקו"
מילים: יוסי סוויד ויריב קוק, לחן: יוסי סווייד
אחרי שהספיקו לתרגם את שירו של לאונרד כהן "Lover lover lover" מתפנים חברי ההרכב הירושלמי "חם ומחמם בום" בראשות יוסף סווייד (שוב, לא השחקן) להוציא סינגל נוסף, שלישי במספר. המילים בשיר משלבות חולין עם המקורות, "כי כל אחד הוא קצת חמוריקו לפעמים, שמאוהב בזו הלא מושגת וחושב מאין יבוא עזרי". מלבד אליה לוי שעוזרת בקולות ומשדרגת את השיר וקטע הנגינה הקצר והיפה, השיר הזה נשאר סימפטי גם אחרי כמה האזנות, אבל לא הרבה מעבר לזה.

זה הכל בשבילך
דנה בקר- "בשבילך"
מילים: דנה בקר, לחן: דני בקר ואלי שאולי
לפני כשלושה חודשים הצטיינה דנה בקר (אמיר פרי; פונץ') בשיר "חוק אחר", מתוך אלבום הסולו בהפקתו של אלי שאולי, גיטריסט פונץ'. עכשיו מגיע הסינגל השני וכמו בראשון אחרי כמה האזנות מתגלה הכישוף, כשמתחילים להישאב אל הצניעות, המלנכוליה והמתיקות שמביאה איתה הבחורה. זו בלדת רוק קטנה וכובשת: "ואם רצית שהגשם ישטוף את הכל, ואם חלמת שהיו לך כנפיים, אני אלך לצידך במבול הגדול, ואת הקשת אביא לשמים בשבילך". יש בשיר היפה הזה גם רמיזה לתפקיד של אביה בחייה. אלבום הבכורה, "זיכרונות שקורים עכשיו" ייצא בקרוב ועד אז דנה בקר שוב מקבלת את אות מצטיין המדור.

אז מה אם את שמנה? אני אדם ירוק

לרדת בגדול
עידן חיים דוד- "אז מה אם את שמנה"
מלים ולחן עידן חיים דוד
הגימיק של עידן-חיים דוד, מוזיקאי יוצר ומפיק בן 27, היה הולך טוב באודישנים של כוכב נולד: "אז מה אם את שמנה, הם לא יודעים את מה שאת יודעת , אז מה אם את שמנה אני אוהב שיש במה לגעת". מעבר לגימיק יש בשיר גם חן מסוים בדמות מקהלה המורכבת מחברים ומשפחה שמצטרפת בהמשך השיר. יש גם פסנתר שמלווה את המצב רוח הילדותי ונראה שהכל בסדר פרט לבחירה בסינגל הזה כסינגל בכורה, שהיא מעט בעייתית, אלא אם כן חיים דוד רוצה להיות סוג של יוני בלוך, עם טקסטים הומוריסטיים-ילדותיים. הקול שלו דווקא בוגר יותר ומזכיר את שלומי שבן. רק בסינגלים הבאים נדע אם השיר הזה יוצא דופן ברפרטואר שנדון להישכח במהרה.

מי מכיר את האיש הירוק?
ערן מדר – "אדם ירוק"
מילים ולחן: ערן מדר
ערן מדר, 24, מצהיר בסינגל הבכורה שלו שהוא לא כועס, שהכוח להתעצבן נעלם, שהוא לא מרגיש כלום וריק מתחושה. אבל האזנה לשיר הלקוח מאלבום עתידי מוכיחה קצת אחרת. הבחור מדמם מאהבה, ועוד איך מדמם. מרחוק רואים אדם ירוק מחזיק אקדח, "ולא בצחוק", הוא מוסיף כדי שניקח את העסק ברצינות. יש בשיר הרוק הזה אנרגיה ובעירה שרחוקים מכל שירי ההתייפייפות ששומעים בדרך כלל מצעירים בני גילו, שמעדיפים לא לעצבן באמת אף אחד. מדר מזכיר שילוב של אביב גפן ורפי פרסקי בתחילת דרכו, עם דיקציה שמזכירה את יוני בלוך. בהחלט סינגל בכורה שמעורר סקרנות להמשך.