לרגל חודש הסליחות והחגים והמועדים מתקרבים, מוציא הזמר והיוצר גד אלבז אלבום חדש בשם "ניגון ומזמור" שמוקדש כולו לתפילות, ניגונים, שירים ופיוטים מ"בית אבא" ומזיכרונות ילדותו.

הסינגל הראשון שיוצא מתוכו הוא "אבינו מלכנו", עם מילים מהמקורות, לחן עממי, ופתיח המבוסס על ניגון חב"די. להפקה המוזיקלית ולעיבוד אחראים נדב ביטון ואסף צרויה, שעושים עבודה נהדרת ומחברים את החומרים המסורתיים לצליל מודרני.

משלב בשירתו ספרד ואשכנז

גד אלבז, בנו של הזמר בני אלבז, גדל בבית מרוקאי-אלג'יראי מוזיקלי ונחשף בילדותו לפיוטים מזרחיים. כילד למד במסגרת חב"ד ולדבריו ניגוני חסידות חב"ד הושרשו בנשמתו. בהמשך ספג גם לא מעט ניגונים חסידיים נוסח אשכנז, כאשר היה גבאי בית הכנסת האשכנזי הקרוב לביתו. השילוב המיוחד בין הרקע הספרדי לבין עולם הניגונים החסידי יוצר אצלו, כך הוא אומר, התמזגות מיוחדת.

גד אלבז, יליד 1982, גר כיום בחולון. הוא נשוי למורן ואבא לבנימין, שיר ונויה. הוא החל את דרכו המוזיקלית כבר בגיל 4 ובגיל 16 הוציא אלבום ראשון בשם "לך בדרכים ישרות" . בגיל 19 הגיע השני "אור בקצה המנהרה". הפריצה הגדולה שלו החלה באלבום השלישי "משמעויות", שהינו האלבום הראשון שהפיק והלחין, כשאת המילים כתבה מורן אשתו. האלבום הושק בשנת 2005 באמפי בת ים מול 6000 איש. ב-2007 יצא האלבום "כמעט שקט", ב-2008 "בין הטיפות", שכולו הוקלט בחו"ל. האלבום הקודם "מילים של רוח" יצא לפני כ-6 חודשים והגיע למכירות "זהב" עם מעל ל-15 אלף עותקים.

>> "כבתחילה" של גד אלבז מועמד ל"שיר השנה" במצעד של ישראל