זו היתה רק שאלה של זמן, עד שתגיע הזמרת שתקליט את "שיר התשובה הנשי" ללהיט הענק "דרך השלום" של פאר טסי. בשבוע שעבר ביצעה רוני פרי גרסת כיסוי משלה לשיר, אבל כעת מגיע שיר שתופס את כל הסיטואציה מכיוון אחר לגמרי.

קארין בן אבי, שהפכה בתקופה האחרונה לכוכבת רשת וזכתה לכינוי "זמרת המדרגות", ואף הופיעה באודישן ל"כוכב הבא" כ"זמרת הלובי", מבצעת את "דרך השלום" בגרסה נשית.

הגרסה של קארין בן אבי היא כמובן עם מילים אחרות, מהכיוון של הבחורה, טקסט שחיברו נוי אלוש ותמר בלומנפלד, על בסיס הטקסט המקורי של אבי אוחיון - ולמי שהקונספט הזה נשמע לו מוכר - אלוש כבר יצר בעבר את "רוצה בנים", אחרי ההצלחה ההיסטרית של "רוצה בנות", בצמד "חובבי ציון".

הטקסט החדש מתאר את המצב הפוך ממה שמתואר בשיר המקורי - הבחור לוקח אותה לדירה שלו, שמתגלה כדירת מרתף מוזנחת בשכונת פלורנטין בדרום תל אביב, קר, אין מה לשתות, הבחור גר כמו ילד בתיכון ונדמה לה שהוא חי בסרט. אין בין השניים קליק, והבחורה שקיוותה למצוא חתן, נאלצ לישון גם הלילה באלכסון. במקום הסטוץ של החיים, עוד לילה מבוזבז בחיי הרווקות בתל אביב. באסוש.

נוי אלוש, שכבר יצר מש-אפ בין "דרך השלום" ל"ביג אין ג'אפאן", הקליט את הגרסה החדשה, על רקע הפלייבק של השיר המקורי. את הקליפ ביים רומן נפומניאשצ'י, וההפקה כולה היא בשיתוף התוכנית "צינור לילה".

"דרך השלום" (הגרסה הנשית)

"תל אביב לפני חצות, אני בבר עם חברות, והשמלה לא במידה, חונקת. יושב לבד בין כסאות, ומסתכל על אחרות, לא קולט שאני בו חושקת. אני מחפשת הזדמנות, כי הוא כזה חתיך למות, ניגשת. הברמן בא אל השולחן, מוזג לנו צ'ייסר קטן , רוצה לשתות?  אני שואלת

הוא מכסה בפוך את שנינו, ורק מתלונן לי על הקור. איזה חור, מתי תבוא עוזרת? גר לו בדירה בפלורנטין, ממש כמו ילד בתיכון, הדיכאון, הלילה שוב באלכסון

בתל אביב אחרי חצות,  יורדים בחדר מדרגות, דירת מרתף, פותח דלת. בלי מזגן, בלי כסאות, ואין לו שום דבר לשתות, נראה לי שהוא חי בסרט. שתי דקות הייתי כאן, אני חושבת ושוקלת, ללכת. היום כבר לא אמצא חתן, ואמא לא תפתח שולחן, לרווקות אני חוזרת!

הוא מכסה בפוך את שנינו, ורק מתלונן לי על הקור. איזה חור, מתי תבוא עוזרת? גר לו בדירה בפלורנטין, ממש כמו ילד בתיכון, הדיכאון, הלילה שוב באלכסון

לא זה לא יקרה ביננו, לא אתה זה שת'כוס תשבור, איזה לשבור, אולי אלך, חושבת וואלה אין סיכוי, אני נשארת פה הלילה, אתך לישון, איזה לישון, הלילה שוב באלכסון".